14:41 18.02.2021

Майже половина українців бачить необхідність у проведенні позачергових президентських і парламентських виборів у 2021 році - соціологія

3 хв читати

Київ. 18 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - 46% населення України бачить необхідність у проведенні позачергових виборів президента країни і 54% - у виборах до Верховної Ради у 2021 році, свідчать дані соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього (UIF), проведеного з 27 січня по 5 лютого поточного року.

Згідно з даними дослідження, оприлюдненими на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер, головними проблемами, що викликають негативне ставлення до влади, 49% респондентів назвали корупцію. Ще 27% бачать причини у непрофесіоналізмі влади.

Респонденти з західної частини країни частіше називали корупцію головною перешкодою в розвитку держави, респонденти зі східної частини вважають основними проблемами непрофесіоналізм влади та зовнішнє управління. При цьому 74% населення, відповідаючи на запитання "В якому напрямі рухається країна?", відповіли, що "в неправильному". Лише 14% опитаних заявили, що Україна рухається в правильному напрямі.

Дослідження рівня довіри до окремих державних діячів і політиків засвідчило, що нинішньому президентові Володимиру Зеленському повністю не довіряють 48% населення. Якби вибори президента відбулися найближчої неділі, його підтримали б 18,4% респондентів. При цьому зазначається, що рейтинг Зеленського порівняно з червнем 2020 року знизився: тоді за нього готові були проголосувати 29,2% опитаних. У свою чергу 11,4% респондентів готові на президентських виборах підтримати кандидатуру Петра Порошенка, 9,5% - Юрія Бойка.

Зазначається, що порівняно з опитуванням у червні 2020 року збільшився й антирейтинг Зеленського. Так, на запитання "За якого кандидата ви не проголосували б за жодних обставин?" 17,8% відповіли, що за нинішнього президента. При цьому 24,8% не проголосували б за Петра Порошенка, 10,3% - за Віктора Медведчука, 9% - за Юрія Бойка, 6,5% - за Юлію Тимошенко.

Водночас у Зеленського залишається найвищий рівень довіри серед політичних діячів. Згідно з дослідженням, йому цілком довіряють 12% населення.

Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі, 15,8% усіх респондентів підтримали б партію "Опозиційна платформа - За життя", 13,1% - партію "Слуга народу", 11,8% - "Європейську солідарність", 8,6% - "Батьківщину". Зазначається, що рейтинг партії "Слуга народу" значно знизився: в червні 2020 року цю партію були готові підтримати 27,1% опитаних.

Водночас, згідно з дослідженням антирейтингу партій парламенту, 22% респондентів за жодних умов не проголосували б за партію "Європейська солідарність", 17,8% - за "Опозиційну платформу - За життя", 15,6% - за партію "Слуга народу".

Дані свідчать, що рівень довіри до органів місцевої влади загалом вищий, ніж до органів центральної влади. Чверть респондентів (26%) зазначили, що місцева влада представляє інтереси населення, 35% респондентів зазначили, що місцева влада представляє інтереси місцевих еліт, 27% зазначили, що інтереси великого бізнесу. Найвищий рівень довіри зафіксовано до мерів - 48%.

Найбільше українці довіряють армії - 53%, ЗМІ - 34% і національній поліції - 31%. Найменшу довіру в Україні мають антикорупційні органи НАБУ і САП - по 10%, а також Вищий антикорупційний суд - лише 8%.

На запитання "Що може підвищити ефективність влади?" 39% відповіли, що це повне перезавантаження влади. При цьому вони зазначили, що до неї мають прийти молоді та компетентні люди, які раніше не були в політиці, але мають досвід в інших сферах діяльності. 34% хочуть побачити прихід сильного лідера, 19% бачать необхідність зміцнення наявної центральної влади новими професіоналами, 17% - досвідченими професіоналами, які були при владі раніше.

Соціологічне дослідження про соціально-політичні настрої українців проводив з 27 січня по 5 лютого 2021 року Український інститут майбутнього за сприяння "Нью Імідж Маркетинг Груп".

Опитування проводилося серед 2400 респондентів віком 18 років і старше з усіх регіонів України (крім тимчасово окупованих територій АРК і ОРДЛО), які були опитані методом face-to-face. Статистична похибка дослідження не перевищує 2,05%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Енергоатом" заборгував "Енергопроекту" понад 25 млн грн за вже виконані роботи - голова інституту

Частка економічних оптимістів серед українців знизилася з січня з 31% до 29,3% - опитування

Соцопитування: Лідерами недовіри громадян України залишаються чиновники, партії, парламент і суди - понад 70%

80% українців вірять у перемогу України, відносна більшість вважає перемогою відновлення кордонів станом на січень 2014 року - опитування

Більшість українців негативно ставиться до ідеї проведення виборів до завершення війни - опитування

54% українців довіряють Зеленському, 50% довіряють президенту як соціальному інституту - опитування

Соцопитування: 33% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 47% - у неправильному

Російська влада систематично проводить політику переселення українців з окупованих територій до РФ - аналітичний звіт

65% українців вважають нашу перемогу дуже ймовірною - результати соцдослідження

За два роки війни в Україні з'явилося понад 300 МВт домашніх і 90 МВт промислових СЕС - голова правління АСЕУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА