Перезавантаження БЕБ не змінить ситуацію в зоні відповідальності органу - думка
Волонтер Георгій Тука сумнівається, що реформування Бюро економічної безпеки (БЕБ) змінить ситуацію у зоні відповідальності органу і закликає звернути увагу на діяльність керівника детективів БЕБ Олександра Ткачука.
"Я не вірю, що навіть перезавантаження БЕБ здатне радикально змінити ситуацію в тій сфері, за яку має відповідати ця організація. Повірте, є безліч бюрократичних прийомів, здатних паралізувати діяльність окремої людини на будь-якій посаді. Переконаний, якщо розпочнеться процес перезавантаження, то команда, яку Зеленський називає "командою ефективних менеджерів", готуватиметься до того, щоб іще на початку добору фільтрувати тих чи інших кандидатів", - сказав Тука на пресконференції на тему "Перезавантаження БЕБ: чому це важливо" у пресцентрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" в понеділок.
За словами Туки, під час створення БЕБ на орган покладали великі сподівання, особливо ті, хто був занепокоєний рівнем корупції. Тука нагадав, що ще під час обрання керівного складу було багато застережень щодо кандидатів, яких підтримував Офіс президента, а західні партнери та громадські організації були "не в захваті" від цих кандидатів.
"Однією з важливих посадових осіб у складі бюро є людина, яка керує всіма детективами БЕБ в Україні. Звуть його Олег Ткачук. Переоцінити його повноваження і вплив на ті чи інші речі неможливо. Це людина, яка фактично керує всіма процесами БЕБ на моменті досудового розслідування", - сказав він.
Водночас, за словами волонтера, за короткий проміжок часу Ткачук встиг потрапити в низку скандалів: заважав роботі детективів БЕБ, які виявили нелегальне виробництво тютюну на території Винниківської тютюнової фабрики, потрапив у ДТП влітку цього року, їздив автомобілем, що належав компанії, яка пов'язана з діяльністю Одеського порту.
Що стосується роботи самих портів, то деякі ЗМІ звинувачували Ткачука в бездіяльності розслідування зернових корупційних схем у портах Одеси, до яких причетне Одеське БЕБ. А суд іще не виніс рішення у цій справі.
Крім того, за словами Туки, у Ткачука є задеклароване елітне майно в Подільському районі Києва, не підтверджене офіційними доходами (під час перевірок він заявляв, що квартира належить матері), і задекларовані великі суми доларової готівки з невідомих джерел.
Тука наголосив, що попри наведені факти, Ткачук так і не став об'єктом службового розслідування БЕБ і не набув статусу обвинуваченого в суді у справі про ДТП.
На думку Туки, відбувається повне замовчування цих фактів.
"Я вважаю, що цей приклад ганебної поведінки відповідальної особи і повне ігнорування повідомлень про такі ганебні дії з боку колег по владі цієї людини - це і є привід для того явища, яке називається вимогою соціальної справедливості. Якщо українці дізнаються про такі жахливі випадки і не побачать жодної реакції з боку влади, то, звісно, це не залишиться осторонь, це викликає обурення", - підсумував він.
Як повідомлялося, Верховна Рада 20 червня 239 голосами за необхідного мінімуму в 226 голосів ухвалила закон (№10439) про перезавантаження Бюро.
Він передбачає відбір нового керівника на конкурсі за участю експертів, делегованих міжнародними партнерами, а також атестацію працівників Бюро протягом року після призначення нового директора.
Джерело: https://www.youtube.com/live/PQNUdJ_Yzf4?si=GGR5hMihbxfnBPKJ