14:08 01.11.2013

Тимошенко закликає парламентську опозицію невідкладно і без поправок проголосувати за законопроект Лабунської

4 хв читати
Тимошенко закликає парламентську опозицію невідкладно і без поправок проголосувати за законопроект Лабунської

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко закликає парламентську опозицію негайно і без внесення поправок проголосувати за законопроект про лікування ув'язнених Анжеліки Лабунської.

"Прошу депутатів парламентської опозиції без будь-яких поліпшень і поправок, без жодних дискусій і суперечок, невідкладно реалізувати пропозиції Кокса-Кваснєвського і негайно загалом проголосувати у Верховній Раді за законопроект пані Лабунської, одночасно відклавши той законопроект опозиції, що передбачає мою політичну реабілітацію, звільнення і повернення громадянських прав", - йдеться в заяві екс-прем'єра, оприлюдненій її захисником Андрієм Кожем'якіним у п'ятницю біля ЦКЛ № 5 у Харкові.

Водночас Ю.Тимошенко зазначила, що відповідний законопроект, запропонований опозицією, передбачає найбільш повне виконання вимог і критеріїв Євросоюзу. "Але зараз нам всім необхідно діяти заради європейського майбутнього найшвидшим і найреалістичнішим шляхом, незважаючи на особисті інтереси і амбіції", - наголосила екс-прем'єр.

Вона також висловлює сподівання, що Угоду про асоціацію України з ЄС буде підписано і парламентська опозиція для цього зробить все можливе.

"Будь-які дискусії навколо законопроекту пані Лабунської знову заженуть ситуацію в глухий кут. Приймайте його без поправок і дискусій, просто негайно. Часу практично немає", - закликає опозиціонерів Ю.Тимошенко.

Водночас екс-прем'єр зазначає, що запропонований місією Кокса-Кваснєвського варіант ухвалення законопроекту А.Лабунської є гіршим, ніж запропонована процедура часткового помилування, однак Ю.Тимошенко, за її словами, приймала і прийматиме будь-які варіанти, що пропонує місія Європарламенту заради європейського майбутнього України.

"Знаючи, наскільки безпрецедентною подією є підписання Угоди, я ніколи, наголошую, ніколи не висувала будь-яких умов або вимог щодо моєї долі місії Кокса-Кваснєвського і ніколи цього робити не буду. Я з першого дня місії сказала, що прийму будь-які їхні пропозиції заради європейського майбутнього своєї країни. Саме тому, коли вони пропонували варіант мого часткового помилування, я без обговорення погодилася, хоча часткове помилування для мене з багатьох причин було неприйнятним, воно не знімало з мене абсурдних обвинувачень, було реабілітуючим, залишало в силі необхідність компенсувати неіснуючі, грубо вигадані мільярдні збитки і не повертало мені громадянських прав, яких я була незаконно позбавлена, але, незважаючи на все це, я погодилася на часткове помилування, але від такого вирішення питання відмовився президент Янукович. Сьогодні місія Кокса-Кваснєвського допомагає президенту України зберегти в цій сумній ситуації своє політичне обличчя, погодилася з його пропозицією не застосовувати процедуру помилування, а перенести вирішення питання до Верховної Ради шляхом шляхом ухвалення законопроекту пані Лабунської. Для мене , з багатьох причин , цей варіант набагато гірший навіть від часткового помилування, але не втрачаючи ні хвилини на сумніви, я погодилася, оскільки угода реально перебуває на межі повного зриву Заявляю, що цілком і повністю погоджуюся навіть на такий варіант", - йдеться в заяві Ю.Тимошенко.

Вона також зазначає, що розраховує повністю реабілітувати себе "завдяки справедливому рішенню суду з прав людини".

"Для повної реабілітації я очікуватиму справедливого рішення Європейського суду з прав людини, а зараз приймаю той варіант, який можливий", - сказала вона.

Ю.Тимошенко також висловлює подяку світовій демократичній громадськості за те, що вона "не дає Україні остаточно звалитися в сутінку диктатури і за те, що захищає кожен паросток молодої української демократії в складних сучасних умовах, за те, що зупиняє процес політичних репресій, який поновився в Україні, і за те , що рятує життя політв'язнів".

Як повідомлялося, 31 жовтня спостерігачі від Європарламенту Александр Кваснєвський і Пет Кокс заявили, що вважають законопроект позафракційного народного депутата Анжеліки Лабунської найбільш оптимальним для досягнення консенсусу в питанні лікування засуджених за кордоном, що, в свою чергу, позитивно вплине на вирішення "питання Тимошенко".

"Наша місія вивчила всі законопроекти з лікування засуджених за кордоном. Ми дійшли висновку, що законопроект п. Лабунської є кращою основою, на якій слід створювати та шукати необхідний консенсус між проурядовими та опозиційними партіями" , - йдеться в заяві спостерігачів, переданій агентству "Інтерфакс-Україна" представництвом Євросоюзу в Україні в четвер.

Як відомо, звільнення або відправлення на лікування за кордон Ю.Тимошенко є однією з умов підписання Угоди про асоціацію Україна ЄС. Питання підписання Угоди розглядатимуть на саміті Східного партнерства, що відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі.

1 листопада голова фракції " Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що опозиційні фракції - "Батьківщина", "Свобода" і "УДАР" готові підтримати законопроект про лікування ув'язнених за кордоном авторства А.Лабунської.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА