17:50 25.07.2024

Ринок антидепресантів за підсумками 2024 року може зрости на 42% у грошовому вираженні, у 2025 році - на 19%

3 хв читати
Ринок антидепресантів за підсумками 2024 року може зрости на 42% у грошовому вираженні, у 2025 році - на 19%

Загальний обсяг роздрібного і госпітального ринку антидепресантів за підсумками 2024 року може зрости на 42% у грошовому вираженні в гривні, у 2025 році - на 19%, вважають у фармкомпанії Acino.

За оцінкою експертів компанії, загальний обсяг роздрібної реалізації та госпітального споживання антидепресантів у 2023 році зріс порівняно з 2022 роком на 51% і становив 1,35 млрд грн.

Як прокоментували агентству "Інтерфакс-Україна" розвиток сегмента антидепресантів експерти фармкомпанії Acino, споживання антидепресантів у 2023 році зросло на 75% порівняно із довоєнним 2021 роком.

Водночас у компанії зазначили, що 98% антидепресантів продаються вроздріб, тобто за кошти населення.

За оцінкою Acino, наразі більшу частину продажу у сегменті антидепресантів формують бренди іноземних виробників - 78% у гривні та 59% в упаковках.

"Є кілька ймовірних причин популярності іноземних ліків. По-перше, згідно з внутрішніми та міжнародними клінічними протоколами, першу лінію під час лікування порушень із депресивними тривогами посідає група антидепресантів, одним із головних представників якої є молекула есциталопраму. Сьогодні ця молекула представлена в Україні десятьма препаратами, але тільки три з них вітчизняного виробництва, серед них наш препарат "Есцитам Асіно" виробництва "Фарма Старт", - зазначили в компанії.

Також в Acino зазначили, що переважання на ринку сучасних антидепресантів препаратів іноземного виробництва також зумовлено їхнім більш раннім входом на ринок України. Ця тенденція також простежується в сегментах інших сучасних молекул антидепресантів.

У компанії звернули увагу, що наразі в Україні немає вітчизняних виробників для цієї групи препаратів, проте Acino "застрахувала себе від перебоїв і несистемних поставок завдяки наявності двох і більше постачальників".

В Acino нагадали, що більшість антидепресантів реалізується за кошти населення, однак завдяки розширенню програми реімбурсації з серпня 2024 року стануть більш доступними для пацієнтів. Зокрема, до програми увійшли молекули есциталопраму, пароксетину, сертраліну.

"Програма реімбурсації - це важливий інструмент держави, що дає змогу забезпечити пацієнтів доступними ліками. Зокрема, до програми реімбурсації включено наші препарати в напрямках розладів психіки, поведінки та епілепсії, хвороби Паркінсона та серцево-судинних захворювань", - наголосили у фармкомпанії.

Acino в Україні є частиною міжнародної фармгрупи зі штаб-квартирою в Цюріху, яка спеціалізується на розробці, виробництві та просуванні на міжнародній арені високотехнологічних лікарських засобів.

Виробничі потужності Acino в Україні - ТОВ "Фарма Старт" - сертифіковані відповідно до стандартів GMP EU і оснащені науково-дослідною лабораторією з розробки генеричних препаратів, яка щорічно випускає 2-3 нових продукти.

Завод експортує продукцію до семи країн СНД, ближнього зарубіжжя та Південно-західної Азії. Компанія спеціалізується в таких терапевтичних напрямах як неврологія, психіатрія, кардіологія, ендокринологія, гастроентерологія, педіатрія та терапія. З початку роботи в Україні у 2015 році група компаній Acino заплатила понад 2,3 млрд грн податків і зборів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт про регулювання обігу харчових добавок і БАДів

За два місяці в епідсезоні 2024/25 на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло понад мільйон українців

Міноборони й МОЗ запустили реформу ВЛК, що дає змогу проходити огляд у цивільних установах

За тиждень у Києві зареєстровано понад 10 тис. нових випадків захворювання на грип та ГРВІ

У 4 клініках Києва не застосовували тромболітиків під час лікування інсультів, у 4-х клініках області приймали пологи без контракту з НСЗУ - Нацслужба здоров'я

Від початку епідсезону 2024-2025 рр. на ГРВІ та COVID-19 захворіли близько 950 тис. українців - МОЗ

Дитяче інфекційне відділення в Житомирській області оновлено за кредит ЄІБ у EUR376 тис.

З 1 січня замість МСЕК почнуть працювати експертні комісії на базі кластерних і надкластерних лікарень

Учасники фармринку загалом не підтримують ідею знизити торговельні надбавки на ліки

В Україні зростає кількість інфекцій, які потребують лікування антибіотиками, включно з бойовими пораненнями, - ВООЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА