21:58 20.05.2022

Тим, хто має намір інвестувати в землю, слід дочекатися вдалої кон'юнктури – думка

2 хв читати
Тим, хто має намір інвестувати в землю, слід дочекатися вдалої кон'юнктури – думка

Ринок землі в Україні в умовах військового вторгнення РФ функціонує обмежено, потенційному інвестору слід почекати більш вдалої кон'юнктури, оскільки середня вартість землі сільгосппризначення вже впала з початком війни і продовжить цей тренд, вважає експерт із земельних питань юрфірми "Totum" (Київ) Богдан Яськів.

Згідно з його повідомленням у фейсбуці в п'ятницю, після вторгнення Росії ціни на землю обвалилися з 36 тис. грн/га у січні-2022 до 21 тис. грн/га у лютому 2022 року і знижуватимуться й надалі.

"За грудень 2021 року та січень 2022 року середня вартість сільськогосподарської землі досягала майже 36 тис. грн за гектар, а вже у  лютому 2022 року ціна становила близько 21 тис. грн за гектар, що звісно викликало обвал попиту через початок війни та відключення реєстрів. Ринок продажу фактично зупинився. З відновленням роботи реєстру речових прав можемо спостерігати деяке пожвавлення, проте говорити про довоєнну динаміку ринку не можна", - написав він.

Яськів уточнив, що зараз складно прогнозувати динаміку цін на земельні ділянки в Україні, бо досі залишаються невідомими часові рамки війни та її остаточні наслідки для економіки країни. Проте експерт припустив її подальше здешевлення через перевищення пропозиції над попитом на українському ринку землі, зниження доходів українського бізнесу та громадян, падіння економіки та курсу гривні.

Він зазначив, що з початку військового вторгнення РФ 24 лютого до 7 квітня в Україні оголошено 187 нових земельних аукціонів із загальною стартовою вартістю 54,5 млн грн. Наприкінці квітня Мінагрополітики повідомляло, що за час війни успішно завершено понад 500 земельних аукціонів.

Як повідомлялося, Державний земельний кадастр відновив роботу з надання адмінпослуг в умовах воєнного стану. Функціонування та ведення кадастру здійснюватиметься згідно з постановою Кабінету міністрів № 564 від 7 травня 2022 року "Деякі питання ведення та функціонування Державного земельного кадастру в умовах воєнного стану".

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шольц вважає правильною інвестиційну підтримку газової галузі

Два інвестори подалися на конкурс із виведення Мегабанку з ринку

Європейські інвестиції у будівництво та модернізацію українських клінік до кінця року можуть становити близько EUR150 млн – Ляшко

Націнвестфонд отримав завдання уряду керувати вилученими об'єктами РФ та її резидентів

Щорічна інвестконференція Dragon Capital з питань України залучила цього року рекордну кількість учасників

Зеленський закликав інвесторів до довгострокової співпраці з Україною

Ірландська Kingspan має намір вкласти EUR200 млн у створення будівельного технохабу в Україні

Українські стартапи у 2021 р. залучили рекордні $780 млн венчурних інвестицій, у I кв.-2022 р. обсяги впали, але операції продовжилися – UVCA

ЄБРР має намір інвестувати $1 млрд у 2022 році і готовий профінансувати "Нафтогаз"

Проєкти модернізації під європейський стандарт колії від кордону до Львова та Ковеля потребують $75 млн інвестицій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА