Долар може пережити найгірший місяць за десять років через тривоги про економіку
Курс долара США злегка підвищується щодо основних світових валют у п'ятницю, але може показати найгіршу місячну динаміку за останні десять років на тлі сумнівів інвесторів у можливості відновлення світової економіки і зростаючої політичної невизначеності.
Індекс ICE, що відслідковує динаміку долара США щодо шести валют (євро, швейцарський франк, ієна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), додає під час торгів 0,1%.
З початку липня індикатор втратив більше ніж 4% і готується продемонструвати максимальний місячний спад із вересня 2010 року, за даними FactSet.
Євро торгується вдень у районі $1,1828 проти $1,1848 на закриття попередньої сесії. Він додав приблизно 5% з початку липня і може показати найкращу місячну динаміку з 2010 року.
Вартість єдиної європейської валюти перебуває нині в районі 124,88 ієни порівняно з 124,08 ієни в четвер. Курс долара становить 105,52 ієни проти 104,73 ієни.
Падіння долара посилилося цього тижня на тлі занепокоєння трейдерів щодо відновлення економіки США після суттєвого падіння ВВП у другому кварталі, пише Financial Times.
Американський ВВП у квітні-червні впав на 32,9% в перерахунку на річні темпи, що стало рекордним падінням за весь час ведення розрахунків. Водночас аналітики в середньому прогнозували більш значний спад: респонденти Trading Economics припускали скорочення на 34,1%, опитані The Wall Street Journal очікували зниження на 34,6%.
Президент США Дональд Трамп у четвер висловив припущення, що, можливо, було б краще відкласти президентські вибори у листопаді 2020 року, щоб не вдаватися до голосування поштою у зв'язку із загрозою коронавірусу. Однак ні республіканці, ні демократи в Конгресі США не підтримують ідеї перенесення президентських виборів і наполягають на їх проведенні в листопаді, як і планувалося.
"Розпродаж долара не слабшає", - говорить валютний аналітик MUFG Лі Гардман. На думку стратега Goldman Sachs Еллісона Нетана, ознаки поліпшення економічної ситуації в інших країнах, поряд із "політичними міркуваннями" у США можуть чинити подальший тиск на американську валюту.
Згідно з даними статистичного сайту Worldometer, США, як і раніше, на першому місці у світі за кількістю випадків зараження COVID-19. Наразі в країні зареєстровано понад 4,635 млн випадків зараження, померли понад 155,33 тис. осіб.