14:43 28.08.2021

ЧБТР очікує деталей Green Deal від ЄС для підготовки продуктів країнам-членам, особливо Туреччині, Україні, РФ - президент банку

2 хв читати
ЧБТР очікує деталей Green Deal від ЄС для підготовки продуктів країнам-членам, особливо Туреччині, Україні, РФ - президент банку

Green Deal Європейського Союзу матиме дуже серйозний вплив на країни-учасниці Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР, Салоніки, Греція), особливо такі країни, як Туреччина, Україна та Росія, заявив президент банку Дмитро Панкін.

"Ще не маємо фінальних деталей (від ЄС - ІФ). Коли вони будуть зрозумілі, ми маємо бути готові до надання багатьох продуктів нашим членам", - сказав він журналістам на конференції в Салоніках, яка триває 27-28 серпня.

Як зазначив Панкін, у зоні ризику - орієнтовані на експорт, зокрема до ЄС, сектори, як-от випуск сталі, сировинних товарів.

Президент банку додав, що загалом у межах затвердженої цього літа стратегії до 2030 року ЧБТР координує свою роботу з Цілями сталого розвитку ООН, збільшує фінансування екологічних проектів, зокрема розвиваючи зовнішнє партнерство та залучаючи клас "зелених" інвесторів, що швидко зростає.

ЧБТР - міжнародна організація, що об'єднує 11 держав Організації Чорноморського економічного співробітництва. Частки Туреччини, РФ і Греції в капіталі становлять по 16,5%, Румунії - 14%, України та Болгарії - по 13,5%, Азербайджану - 5%, Албанії - 2%, Вірменії - 1%, Грузії і Молдови - по 0,5%.

Банк покликаний сприяти економічному співробітництву, торгівлі та кооперації країн Чорноморського регіону.

Сплачений статутний капітал ЧБТР становить EUR0,69 млрд, поточний портфель проектів - близько EUR2,3 млрд. Банк має намір нарощувати його щорічно на 5-7% і довести до EUR4 млрд у 2030 році.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сонячні електростанції буде встановлено на 270 українських медзакладах України до кінця нинішнього року - Комітет Ради

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Байден повідомив про виділення $7 млрд на сонячну енергетику

Україні потрібні альтернативні джерела енергії - Зеленська

Мінагрополітики: Усі контрольовані Україною землі будуть засіяні, про скорочення не йдеться

Франція продовжить пошук інструментів контролю українського зерна на ринку ЄС

"ДТЕК Мережі" у 2023 р. переробив 3,5 тис. тонн відходів

"Метінвест" має намір побудувати завод в італійському Пьомбіно як один із найбільш технологічних і екологічних - СЕО

"Інтерпайп" розраховує збільшити постачання до ЄС після початку роботи ринку за правилами Green Deal - топменеджер

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про відкриття експорту біометану - депутат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА