Інтерфакс-Україна
12:17 26.10.2017

Вибухівку для замаху на Мосійчука заклали в мопед

2 хв читати

Вибух, унаслідок якого постраждав народний депутат України фракції Радикальної партії Ігор Мосійчук, стався внаслідок приведення в дію саморобного вибухового пристрою спрямованої дії, закладеного в мопеді, заявив прокурор Києва Роман Говда.

"Проведено огляд місця подій, під час якого встановлено, що вибух стався внаслідок приведення в дію саморобного вибухового пристрою спрямованої дії, закладеного в транспортному засобі - мопеді, який було навмисне припарковано невстановленою слідством особою приблизно о 21:50 на виході з приміщення телеканалу "Еспресо", - сказав Р.Говда на брифінгу в четвер у Києві.

За словами прокурора столиці, потужність вибуху становила 400-600 г у тротиловому еквіваленті: "Перша ланка вибухового пристрою становила, за попередніми даними, близько 400-600 г тротилу".

"Що стосується вибухового пристрою: на перший погляд вибухотехніків - це був саморобний вибуховий пристрій, можливо, на базі автомобільної сигналізації. Про це говорять плати, які були вилучені на місці події", - повідомив перший заступник прокурора Києва Павло Кононенко.

Відповідаючи на запитання про те, наскільки складним міг бути вибуховий пристрій, прокурор Києва сказав: "Ми це знатимемо, коли вибухотехніки нададуть більш детальну інформацію, з приводу конструкції цього вибухового пристрою - поки що ми не бачимо нічого надзвичайного в ньому, скажімо так".

За його словами, наразі проводиться експертиза, яка і надасть більше уявлення про цей вибуховий пристрій.

Як повідомлялося, увечері 25 жовтня в Києві на виході з офісу телеканалу "Еспресо" стався вибух, унаслідок якого загинуло двоє і дістали поранення троє осіб, зокрема І.Мосійчук і політолог Віталій Бала, яких одразу ж госпіталізували і прооперували. Загиблі - двоє поліцейських: охоронець Ігоря Мосійчука Руслан Кушнір (помер дорогою до лікарні) і місцевий житель, 36-річний Михайло Мормель.

Вибух кваліфіковано як теракт. Слідство перебуває під контролем СБУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна та Росія домовились про тимчасове перемир'я на ЗАЕС для ремонту резервної ЛЕП – МАГАТЕ

Чехія готова постачати Україні винищувачі для збиття дронів - президент

Росія свідомо використовує холод як елемент своїх атак, це геноцидний воєнний злочин - Сибіга

Віцепрем’єр Британії у Києві запевнив у міцній підтримці України та нагадав, що Путін - агент КДБ, який діє шляхом обману

Німеччина виділить 60 млн євро на зимову й енергетичну підтримку України - Сибіга

Одещина отримає промислові бойлери в межах допомоги Італії Україні

Посольство України в Ірані тимчасово призупиняє роботу

Міненерго: відновлення е/е у прифронтових регіонах ускладнене обстрілами

Лубінець: заяви МКЧХ, що зрівнюють агресора і жертву, є небезпечними

На вокзалах України працюють 97 пунктів незламності, ще 50 відкриють найближчим часом - віцепремʼєр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА