Інтерфакс-Україна
12:25 20.06.2017

Зубко просить Асоціацію міст України скоординувати роботу в наданні допомоги Львову з вивезенням сміття

2 хв читати
Зубко просить Асоціацію міст України скоординувати роботу в наданні допомоги Львову з вивезенням сміття

Віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко наголошує, що ситуація зі львівським сміттям є випробуванням для реформи децентралізації, і нагадує, що вона передбачає децентралізацію не тільки фінансів, але і відповідальності.

"Я вважаю, що ця ситуація є випробуванням для реформи децентралізації, тому що ми говоримо не тільки про децентралізацію фінансів, а й про децентралізацію відповідальності", - сказав він, виступаючи у вівторок в Києві на координаційній зустрічі "Реформа місцевого самоврядування і децентралізація влади в Україні: успіхи та перспективи ".

Г.Зубко зазначив, що держава приходить на допомогу будь-якому органу місцевого самоврядування, коли є надзвичайна ситуація, як це було в Авдіївці та Балаклеї, але при цьому він підкреслив, що господарські питання повинні вирішувати органи місцевого самоврядування. "Це господарські питання, питання якості послуг, і коли з'являється ситуація, коли складно розділити політику і господарські питання, для мене це незрозуміло", - вказав віце-прем'єр.

Він навів приклад нещодавнього голосування в одному з міськрад районного центру у Львівській області, де голосували проти прийому сміття зі Львова, оскільки не вистачило одного голосу, причому з фракції "Самопоміч". Двоє з трьох депутатів цього місцевої ради проголосували проти, один утримався. Г.Зубко висловив нерозуміння такої ситуації.

Віце-прем'єр також звернувся до Асоціації міст України, бо вважає, що це той орган, який може скоординувати роботу в плані взаємодії та надання допомоги Львову для вирішення ситуації з вивезенням сміття.

19 червня міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що в місті накопичилося 8500 тонн твердих побутових відходів (ТПВ), які нікуди вивозити, а центральна влада мовчать у відповідь на прохання Львова про допомогу.

Того ж дня лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк оголосив голодування на підтримку жителів Львова і проти дій центральної влади. Наступного дня до нього приєдналася віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

ОСТАННЄ

Волц про перемовини у Джидді: В якийсь момент ми взяли карту і почали малювати на ній, як ми збираємося закінчити цю війну

Радники з безпеки Німеччини, Франції та Великої Британії неанонсовано вирушили до Вашингтону

Попередньо, у Кривому Розі четверо постраждалих

Зеленський привітав Марка Карні зі вступом на посаду прем’єр-міністра Канади

Членство в ЄС є пунктом номер один економічних гарантій для України, але рішення блокує Угорщина – Зеленський

Ворог завдав ракетного удару по житловому кварталу Кривого Рогу

Зеленський обговорив із головами МЗС Австрії і Португалії оборонну підтримку України

У Кривому Розі гучно, у напрямку міста фіксували швидкісну ціль

Держдеп США введе санкції щодо всіх причетних до примусових депортацій уйгурів до КНР – Рубіо

Курська операція своє завдання виконала - Зеленський

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА