Інтерфакс-Україна
13:54 21.12.2016

Брак фінансування не дозволяє реалізувати проект "Стіна" у повному обсязі - Назаренко

2 хв читати
Брак фінансування не дозволяє реалізувати проект "Стіна" у повному обсязі - Назаренко

Роботи з реалізації проекту "Стіна" на кордоні з Росією в Харківській області вже виконані більш ніж на 50%, а в Луганській області – лише розпочалися, повідомив голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко.

"Стіна" - ця швидше медійна назва проекту. Йдеться про інтелектуальну модель охорони державного кордону України, де різні технічні заходи поєднуються і доповнюють один одного. Це дає змогу і контролювати лінію державного кордону в режимі онлайн, і оперативно реагувати у разі порушення. Що стосується інженерно-технічного облаштування, то ми його здійснюємо відповідно до плану, затвердженого урядом у травні 2015 року. Проект фінансується з державного бюджету", - повідомив В.Назаренко в інтерв'ю парламентській газеті "Голос України", опублікованому в середу.

За його словами, нині тривають планові заходи з виконання проекту на території Харківської та Луганської областей.

"Наприклад, у Харківській області виконано вже більше ніж 50% робіт. У Луганській області роботи лише розпочато. А ділянку відділу "Деркачі" на Харківщині використали як полігон для випробування технічних нововведень, які зараз спільно з науковцями впроваджуємо на нашому кордоні", - зазначив голова Держприкордонcлужби.

Він зазначив, що "на сьогодні облаштовано 264,6 км протитанкових ровів, 111,8 км рокадних доріг, 40,6 км контрольно-слідової смуги, 75,7 км загороджувального паркану. Також, за його словами, вже використовують чотири бойові модулі, обладнано комплексну систему захисту і контролю державного кордону у більшій частині Харківської області.

В.Назаренко зазначив, що після введення системи візуально-технічного спостереження на тих ділянках, зокрема у відділі "Деркачі" та сусідніх, кількість порушень мінімізовано.

"Проект ми вважаємо дуже важливим. Уперше у багатовіковій історії наша держава будує реальний кордон із Росією. Це насправді та споруда, яка дасть змогу підвищити ефективність, а ризики і загрози суттєво зменшити", - вважає голова Держприкордонcлужби.

Водночас він зазначив, що фінансування проекту досить обмежене і не дає змоги в повному обсязі виконувати роботи.

"У 2015 році з бюджету за проекту майже 1 млрд грн було виділено лише 400 млн грн. Цього року за проекту 1,200 млрд грн нам виділено лише 200 млн грн, на сьогодні профінансовано 175 млн грн", - зазначив В.Назаренко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін виділить додаткові 1,5 млрд грн для завершення проєктів відбудови на Київщині з Фонду ліквідації наслідків агресії - Шмигаль

Кабмін виділив 5,2 млрд грн для відбудови та експлуатації доріг у фронтових та прифронтових регіонах - Шмигаль

Стефанішина до Єврокомісії: ми очікуємо, що рішення про відкриття першого переговорного Кластера буде ухвалене якнайшвидше

В Покровську лишається менше 2,4 тис жителів, у неділю поранені дві мешканки – міськадміністрація

УЗ відновила пасажирські сервіси на 90% після кібатаки - голова правління - голова правління

У Харкові рятувальники ліквідували масштабну пожежу на підприємстві, спровоковану масованою атакою ворожих БпЛА

Організатори кібератаки на "УЗ" не отримали персональних даних пасажирів та інформації про військові вантажі

Харків’янка, яка передавала представнику РФ дані про Сили оборони в місті, отримала 15 років ув'язнення - прокуратура

"Укрзалізниця" впевнена, що кібератаку на її системи здійснила РФ

ЄС визнає українські засоби електронної ідентифікації в 2027 році - Мінцифри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА