Інтерфакс-Україна
18:19 27.10.2016

МВФ назвав умови для співпраці з Україною

2 хв читати
МВФ назвав  умови для співпраці з Україною

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готовий продовжувати співпрацю з Україною у рамках програми EFF за збереження інституціональної незалежності центробанку, повідомив представник фонду Джеррі Райс.

"Незалежність НБУ є значним досягненням у рамках поточної програми. Це наріжний камінь політики, яку МВФ готовий підтримувати. Таким чином, важливо, щоб незалежність центробанку було збережено", - сказав він під час традиційного прес-брифінгу у Вашингтоні в четвер.

Окрім цього, на запитання про достатність дій із боку НБУ стосовно ПриватБанку (Дніпро) у рамках очищення банківської системи, Дж.Райс відповів, що МВФ не коментує ситуації з окремими банками.

Як повідомлялося, законопроект про забезпечення прозорості діяльності НБУ і підвищення його відповідальності перед суспільством зареєстровано у Верховній Раді 10 жовтня. Ініціаторами документа виступили голова Радикальної партії Олег Ляшко, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики Сергій Рибалка, Віктор Галасюк (обидва - Радикальна партія), співавторами стали Максим Поляков ("Народний фронт"), Леонід Козаченко та Михайло Довбенко (обидва - партія "Блок Петра Порошенка"), Олег Лаврик (партія "Самопоміч").

У НБУ вважають, що пропонованими змінами заплановано позбавлення Нацбанку інституціональної, політичної та фінансової незалежності.

"Це повністю змінює ідеологію закону щодо незалежності центробанку та розподілу компетенцій його органів, розроблених відповідно до рекомендацій місії МВФ та закладених останніми змінами 2015 року", - наголошується в повідомленні.

У НБУ також нагадали, що зміни до закону про Нацбанк у 2015 році були попередньою умовою для отримання другого транша МВФ у розмірі $1,7 млрд: відмова від цих змін загрожує втратою довіри до України з боку міжнародного співтовариства та припинення співпраці.

У повідомленні також зазначено, що штучний контроль обмінного курсу гривні призведе до накопичення макроекономічних дисбалансів, які врешті-решт спричинять різке зростання інфляції та погіршення добробуту населення.

"Нацбанк не виключає, що повернення до підтримання валютно-курсової стабільності може стати передумовою нової фінансової та економічної кризи", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укрзалізниця" змінює маршрути пасажирських поїздів через обстріл у Фастові

Ворог просунувся у трьох населених пунктах на Донеччині

Узгодили рамки домовленостей у сфері безпеки та розглянули "Програму майбутнього розвитку" — Умєров про 6-ту зустріч з делегацією США

В СТОЛИЦІ ПРАЦЮЄ ППО - КМВА

УЗГОДИЛИ РАМКИ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ У СФЕРІ БЕЗПЕКИ ТА РОЗГЛЯНУЛИ "ПРОГРАМУ МАЙБУТНЬОГО РОЗВИТКУ" – УМЄРОВ ПРО 6-ТУ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

СПРАВЖНІЙ ПОСТУП У ДОСЯГНЕНІ МИРНИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РОСІЇ – УМЄРОВ ПРО ПІДСУМКИ 6-Ї ЗУСТРІЧІ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКІ ПЕРЕГОВОРИ ПРОДОВЖАТЬСЯ У СУБОТУ – СЕКРЕТАР РНБО УМЄРОВ

Італія інвестує понад 42 млн євро на реставрацію пам’яток і модернізацію інфраструктури Одещини - Кулеба

Оголошено конкурс на посаду гендиректора "Укргідроенерго"

Швеція припиняє допомогу п’ятьом країнам, щоб збільшити підтримку України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА