16:43 03.10.2016

ВРЮ реорганізується у Вищу раду правосуддя протягом 20 днів після ухвалення ВР відповідного закону

2 хв читати
ВРЮ реорганізується у Вищу раду правосуддя протягом 20 днів після ухвалення ВР відповідного закону

Вища рада юстиції (ВРЮ) реорганізується до Вищої ради правосуддя протягом 20 днів після ухвалення Верховною Радою відповідного закону, у всіх членів Ради, окрім міністра юстиції і генерального прокурора, зберігаються повноваження до 30 квітня 2019 року, пояснили агентству "Інтерфакс-Україна"у ВРЮ.

"Для повноцінної роботи Вищої ради правосуддя необхідне ухвалення закону. З моменту ухвалення закону у Ради є 20 днів, протягом яких має бути ухвалено рішення про реорганізацію ВРЮ до Вищої ради правосуддя", - розповіли в Раді.

У ВРЮ зазначили, що генпрокурор і міністр юстиції втратили членство у ВРЮ 30 вересня - з моменту набуття чинності змін до Конституції України щодо правосуддя. Член ВРЮ Олексій Муравйов, обраний з'їздом суддів, був звільнений з посади судді за власним бажанням і автоматично втратив членство у ВРЮ. Таким чином, до кінця 2016 року з'їзд суддів повинен обрати не менше трьох представників, зокрема замість О.Муравйова, міністра юстиції і генпрокурора.

Крім того, у ВРЮ наголосили, що, відповідно до прикінцевих та перехідних положень закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", з дня набрання чинності цим законом члени ВРЮ, призначені до набрання чинності цим законом, здійснюють повноваження членів вищої ради правосуддя протягом терміну своїх повноважень, які не можуть тривати довше, ніж до 30 квітня 2019 року.

Верховна Рада протягом 30 днів з моменту набуття чинності закону передає подання Вищій кваліфікаційній комісії суддів і відповідні документи про обрання суддів безстроково, які не були розглянуті парламентом, до Вищої ради правосуддя для розгляду питання про призначення судді на посаду.

Матеріали та подання ВРЮ про призначення суддів терміном на п'ять років, не розглянуті до набрання чинності закону, передаються до Вищої ради правосуддя для вирішення питання про призначення суддів на посади відповідно до Конституції України з урахуванням внесених цим законом змін.

Глава ВРЮ Ігор Бенедисюк, говорячи про створення Вищої ради правосуддя, зазначив, що це "шанс на незалежність для судової системи". "Багато завдань стоїть перед Вищою радою правосуддя. Повноваження, якими вона наділена, - це виклик судовій системі. Наше завдання - цей виклик витримати. Створення Вищої ради правосуддя і наділення її широкими повноваженнями щодо суддівської управління - не панацея, а шанс на незалежність для судової системи", - сказав І.Бенедисюк у коментарі агентству" Інтерфакс-Україна ".

Він підкреслив, що дотепер роз'єднаність повноважень між різними органами в сфері судової влади або їх відсутність не дозволяла судовій системі "ні самоочищатися, ні формуватися належним чином".

"Позбавлення політичного впливу на судову систему мені здається досягненням цієї судової реформи", - упевнений глава ВРЮ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

Окупанти обстріляли дев'ять населених пунктів Запорізької області

Зустрічі Трампа з Зеленським та Путіним відбудуться "дуже скоро" – Білий дім

Внаслідок ворожих обстрілів Херсонщини загинули дві людини, ще дві постраждали - Прокудін

Війська РФ за добу втратили 1300 осіб та 140 од. техніки - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА