Інтерфакс-Україна
12:48 09.02.2016

Глава Міненерговугілля вважає неможливою приватизацію шахт і пропонує інвесторам конкретні лави

2 хв читати
Глава Міненерговугілля вважає неможливою приватизацію шахт і пропонує інвесторам конкретні лави

Можливість приватизувати вугільні шахти наразі відсутня, необхідно залучати інвесторів до фінансування розробки перспективних лав, вважає міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

"Приватизація не відбувається, оскільки шахти обтяжені боргами, списати їх не идається можливим. Виділити окремі шахти і приватизувати також неможливо. Плюс інвестклімат, військові дії, ризики зі збутом свідчать про неможливість приватизації наразі", – сказав глава Міненерговугілля на засіданні профільного парламентського комітету в Києві у вівторок.

"Бачу можливість залучати інвесторів до фінансування конкретних лав", – описав він альтернативу.

В.. Демчшин пояснив, що в такому разі можна прописати чіткі правила, прорахувати економічний ефект для інвестора і для шахти, щоб збалансувати її фінансове становище через 6-12 місяців.

Міністр додав, що існує 9 таких перспективних лав і вже є інтерес інвесторів до таких проектів на "Селідовугіллі", "Львіввугіллі", двох південнодонбаських шахтах.

Загалом глава Міненерговугілля наголосив, що для збалансованості державної вугільної галузі їй необхідно збільшити видобуток рядового вугілля до 8,5 млн тонн на рік з 7 млн тонн у минулому році (за зольності 42% – це менше 5 млн тонн готової продукції).

"Це може бути останній рік, коли будемо отримувати дотацію", – зазначив В. Демчишин, назвавши умовою виділення вугільної галузі у цьому році з бюджету 2,5 млрд грн

Держбюджет-2016 передбачає виділення 655,6 млн грн на реструктуризацію вугільної галузі, 500 млн грн на погашення заборгованості із зарплат перед шахтарями і 290 млн грн на гірничорятувальні заходи на вугледобувних підприємствах.

У минулому році з держбюджету на реструктуризацію галузі було виділено 205,7 млн грн (план – 281,9 млн грн), на гірничорятувальні заходи – 234,4 млн грн (238,4 млн грн), на погашення заборгованості із зарплат перед шахтарями – 200 млн грн (200 млн грн) і на держпідтримку на часткове покриття витрат із собівартості готової вугільної продукції (переважно виплату зарплат – ІФ) – 1,212 млрд грн (1,212 млрд грн).

Крім того держбюджет-2015 містив видаткову статтю для добудови шахти №10 "Нововолинська", за якою за плану 200 млн грн було виділено 145,8 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Одна людина поранена внаслідок падіння уламків ворожого БпЛА в Деснянському районі Києва – Кличко

Штучний інтелект встановив, що заяви Трампа і членів його адміністрації збігаються з наративами Кремля – ЗМІ

АРМА перевірить інформацію щодо вартості активів виробника "Моршинської" у ВАКС і СБУ

Вартість активів виробника "Моршинської" за півтора роки зросла вдвіччі - до 5,8 млрд грн

Зеленський про обстріл Черкас: кожен новий день – новий чіткий доказ, що на Росію треба тиснути

Зеленський запропонував уряду Іспанії допомогу в подоланні наслідків блекауту

Подачу газу для населення в Черкасах відновлено – мер

Справедливість неминуче приходить – Зеленський про ліквідацію представників командування збройних сил РФ

Білий дім: Трамп чітко дав зрозуміти, що хоче бачити постійне припинення вогню в Україні, а не будь-які тимчасові паузи в бойових діях

Зеленський: Немає причин чекати 8 травня, має бути негайне і безумовне припинення вогню

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА