13:21 21.04.2015

Міненерговугілля планує закрити три з 35 держшахт - міністр

2 хв читати
Міненерговугілля планує закрити три з 35 держшахт - міністр

Міністерство енергетики і вугільної промисловості України вважає безперспективними 11 із 35 державних шахт, що перебувають на контрольованій владою території, однак найближчим часом планує закрити лише три з них, повідомив міністр Володимир Демчишин.

"Якщо і будуть закриватися шахти, то тільки виключно безперспективні. Наразі йдеться про три з 35", - сказав глава Міненерговугілля, виступаючи на Третьому з'їзді шахтарів у Києві у вівторок.

Він наголосив, що ці шахти є безперспективними щодо запасів, щодо потужності й обладнання", а зекономлені кошти доцільніше спрямувати на розвиток перспективних об'єктів.

В. Демчишин уточнив, що в підготовленій відомством програмі реформування вугільної галузі до безперспективних зараховані 11 шахт.

"Але які закривати і коли закривати - це питання аналізу. Я не кажу, що їх треба закривати, я кажу про закриття трьох шахт", - сказав міністр.

Він не уточнював, про які конкретно шахти йдеться, назвавши як приклад безперспективною лише шахту "Зарічна" в Сокальському районі Львівської області з запасами менше 1 млн тонн, з пластами завтовшки до 60 см і зношеним обладнанням. Водночас глава Міненерговугілля наголосив, що працівники з неї можуть бути працевлаштовані на інших шести прилеглих шахтах, а також наголосив, що передусім заплановано оптимізувати адмінперсонал.

Генеральний директор найбільшого в країні з видобутку вугілля енергохолдингу ДТЕК Максим Тимченко повідомив на з'їзді, посилаючись на розроблену в Міненерговугілля програму, що протягом року заплановано закрити 12 шахт і скоротити з них 13 тис. 432 співробітники. За його словами, з них 7,3 тис. - пенсіонери, 2 тис. заплановано працевлаштувати на інших підприємствах, а "з 4 тис. треба якось розібратися".

Як повідомлялося, з 90 шахт, підпорядкованих Міненерговугілля, 35 шахт перебувають на території, контрольованій владою України, а 55 шахт (зокрема всі шахти, що видобувають вугілля антрацитної групи) розташовані на території Донецької і Луганської областей, контрольованої сепаратистами. З тих, що залишилися під контролем міністерства, близько десятка шахт працюють у режимі підтримки життєдіяльності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА