Інтерфакс-Україна
18:41 09.02.2015

Місія МВФ продовжила свою роботу до 11 лютого - джерело

2 хв читати
Місія МВФ продовжила свою роботу до 11 лютого - джерело

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), що провадить із владою Україна роботу над новою можливою програмою розширеного фінансування, продовжила свою роботу в Києві до середи, 11 лютого, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" один із учасників щотижневої зустрічі банкірів із головою Нацбанку Валерією Гонтаревою.

За його словами, фінансистів поінформували, що переговори відбуваються досить напружено, найважчими питаннями залишаються тарифи на енергоресурси та фіскальна консолідація.

Офіційна інформація про плановану дату завершення роботи місії МВФ в Києві поки що відсутня.

Раніше в понеділок Мінфін повідомив, що 6 лютого президент Петро Порошенко, прем'єр Арсеній Яценюк, голова Верховної Ради Володимир Гройсман, міністр фінансів Наталія Яресько, голова НБУ В. Гонтарева, члени уряду та фракцій - членів коаліції провели нараду з обговорення нової програми розширеного фінансування.

Після цієї зустрічі Мінфін організував консультації з представниками чотирьох з п'яти фракцій парламентської коаліції: "Блоку Петра Порошенка", "Народний фронт", "Самопоміч" і "Радикальна партія" щодо переліку реформ і проекту домовленостей з МВФ.

Україна в січні звернулася до МВФ з проханням замінити програму stand-by програмою розширеного фінансування EFF (Extended Fund Facility, EFF), розрахованою на чотири роки. Спочатку передбачалася, що місія Фонду, що працює в Києві з 12 січня, зможе підготувати свою думку стосовно цієї програми з українською владою до кінця минулого тижня, проте наразі офіційна інформація про терміни і роботи відсутня.

Влада України сподівається, що рада директорів МВФ ухвалить рішення про нову програму до кінця лютого.

У коаліційній угоді є пункт про зобов'язання членів коаліції виконувати програму МВФ, однак є інші пункти, які можуть цій програмі суперечити. Зокрема, кілька членів коаліції вже розкритикували пропозиції, що розглядаються в рамках програми з Фондом, про значне підвищення тарифів на природний газ для населення.

ОСТАННЄ

Рютте відкинув припущення, що США залишать Україну без підтримки, а Європу – без оборони - ЗМІ

Віткофф дав позитивну оцінку переговорам з російським посланцем Дмитрієвим

Віткофф дав позитивну оцінку переговорам з російським посланцем Дмитрієвим

Сенатор Грем закликав Трампа конфіскувати танкери з підсанкційною російською нафтою

Ворог окупував Званівку та просунувся у кількох населених пунктах на Слов'янському напрямку - DeepState

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

Україна залишається повністю відданою досягненню миру - заява делегацій США та України

Стармер обговорив з Трампом можливості досягнення миру в Україні – ЗМІ

Уряд поставив завдання зменшити кількість відключень енергопостачання для населення - Свириденко

Надання ЄС Україні 90 мільярдів євро на два роки - ключовий результат грудня і важливий результат усього року – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА