Інтерфакс-Україна
09:49 21.01.2015

Інтерпол оголосив у розшук колишнього гендиректора і співвласника агрохолдингу "Мрія" Миколу Гуту

3 хв читати
Інтерпол оголосив у розшук колишнього гендиректора і співвласника агрохолдингу "Мрія" Миколу Гуту

Інтерпол на запит української влади оголосив у міжнародний розшук співвласника і колишнього генерального директора агрохолдингу "Мрія" 32-річного Миколу Гуту.

Як зазначено на сайті організації, його підозрюють у шахрайстві, здійсненому у особливо великих розмірах або організованою групою.

"Сьогодні нарешті громадянин Гута, який шляхом шахрайства присвоїв гроші восьми іноземних інвестиційних фондів на загальну суму понад $100 млн, оголошений в міжнародний розшук по лінії Інтерполу", - прокоментував на прохання міністра внутрішніх справ Арсена Авакова цю подію у своєму блозі у Facebook народний депутат і радник глави МВС Антон Геращенко.

Він запевнив, що шахраї, які обманюють і обкрадають тих, хто хоче вкладати в українську економіку, будуть знайдені й притягнуті до відповідальності, "хоч би де вони були".

А.Геращенко уточнив, посилаючись на ці наслідки, що агрохолдинг "Мрія" і його генеральний директор М.Гута до серпня 2014 року мав перед українськими й іноземними кредиторами фінансові зобов'язання в обсязі $1,3 млрд, а потім оголосив про неможливість їх погашення.

Народний депутат додав, що 14 січня 2015 року М.Гута був оголошений в державний розшук, 15 січня Печерський районний суд дав дозвіл затримати підозрюваного з метою подальшого тримання під вартою, а 17 січня МВС передало матеріали з проханням про оголошення в міжнародний розшук у робочий апарат Інтерполу.

"Нині слідчі органи також спрямували до суду клопотання про негайне накладення арешту на майно кампаній, які входили до агрохолдингу, й готову продукцію, - щоб не допустити їх продажу "по чорному" і мати резерв для відшкодування кредиторам хоч б частини збитку", - зазначив А.Геращенко.

За його словами, слідчі дії тривають і щодо інших співробітників агрохолдингу та їхньої причетності до шахрайських схем.

Як раніше повідомлялося, М.Гуту підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України ("Шахрайство, здійснене в особливо великих розмірах або організованою групою"). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Агрохолдинг "Мрія", заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гутами, обробляє майже 320 тис. га сільгоспземель на Західній Україні. Спеціалізується на вирощуванні пшениці, ячменю, ріпаку, цукрових буряків, гречки, картоплі. 20% компанії торгуються на Франкфуртській фондовій біржі.

"Мрія" в серпні 2014 року повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн у рахунок погашення боргу по її зобов'язаннях. Сукупна заборгованість "Мрії" перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов'язаним із сім'єю Гутів компаніям, на момент оголошення дефолту становила орієнтовно $1,3 млрд.

Кредитори "Мрії" просили українську владу розслідувати діяльність компанії і сім'ї Гутів, що її контролює, запобігти потенційному виведенню активів, майна і грошових коштів холдингу.

Сторони так і не погодили процесу реструктуризації заборгованості "Мрії". 14 січня кредиторські комітети повідомили, що за рішенням суду акціонерний контроль над "Мрією" замість сім'ї Гутів здійснює тимчасовий ліквідатор з Британських Віргінських островів. На зустріч із радниками комітетів 12 січня в Києві з обговорення належної передачі управління компанією ніхто з Гутів не з’явився.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наразі невідомо, чи планує Трамп прийняти запрошення відвідати Україну

Рада спростила механізм списання військового майна

За ініціативою України 27 листопада проголошено Міжнародним днем залучення до науки заради сталого розвитку

США відмінили ще 139 грантів на суму $214 млн – Рубіо

Шлях України до НАТО незворотній і "нічого не змінилося", але членство не буде частиною мирної угоди — Рютте

КНДР постачає Росії до 260 тис. боєприпасів на місяць – ЦПД

Зеленський доручив уряду опрацювати можливість зустрічі з іноземними партнерами у форматі "промисловий Рамштайн"

Україні необхідно напрацювати механізми обмеження доступу до російського контенту – нардеп Юрчишин

Поліція Київщини спільно з СБУ викрила священнослужителя, який "приватизував" церкву та майно на понад 7 млн грн

Новий Порядок здобуття середньої освіти призведе до закриття 64 із 174 освітніх закладів Херсонщини - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА