15:05 05.01.2015

Ринок легкових авто в Україні у 2014 р. скоротився в 2,2 рази - "Укравтопром"

3 хв читати
Ринок легкових авто в Україні у 2014 р. скоротився в 2,2 рази - "Укравтопром"

Український ринок нових легкових авто в Україні у 2014 році становив 97,02 тис. од., що в 2,2 рази менше, ніж у 2013 році (213,3 тис. од.), повідомляє асоціація "Укравтопром" у понеділок.

"Таким чином, як і прогнозувалося раніше, рівень реалізованого платоспроможного попиту на нові автомобілі в минулому році виявився найменшим з 2002 року", - наголошується в повідомленні на сайті асоціації.

За її даними, найбільш затребуваною автомобільної маркою 2014 року на українському ринку була Toyota, первинні реєстрації яких становили 10,296 тис. (зокрема за рахунок постачань автомобілів МВС за "кіотські" кошти - ІФ), що, однак, на 33% менше, ніж роком раніше.

Другою за популярністю автомарко ю серед українців була китайська GEELY - 9,365 тис. од., з яких понад 7 тис. зібрані в Україні (на Кременчуцькому автозаводі, припинив роботу за рішенням власників - ІФ). Падіння продажів цих авто до 2013 року становило 43%.

Третя позиція - у ЗАЗу з продажами 7,908 тис. авто (на 55% менше) та часткою 8%.

"Варто відзначити, що за минулий рік на внутрішньому ринку було продано 27,6 тис. нових легкових автомобілів, вироблених або зібраних в Україні, що становило лише 28% від усього продажу в цьому сегменті", - наголошується в повідомленні.

За даними "Укравтопрому" за останній місяць року в Україні продано 7,629 тис. авто - на 12% більше, ніж у листопаді, але на 55% менше, ніж у грудні-2013.

Наприкінці минулого року асоціація також повідомляла, що за її попередніми прогнозами, продаж комерційних автомобілів у 2014 році скоротився більш ніж удвічі порівняно з "депресивним" 2013 роком - до 7 тис. од., а продаж автобусів також впав майже вдвічі до 2013 року, коли було продано 3,179 тис. од.

"Цей важкий для всіх рік почався з чергових змін правил роботи на авторинку. І якщо до планової лібералізації ставок спецмита на імпорт легкових авто оператори ринку готувалися заздалегідь, то очевидне популістське та економічно необгрунтоване рішення про скасування екологічного податку та акцизу на переобладнання автомобілів було сюрпризом, що вплинув на виробничі плани вітчизняних заводів і структуру первинного ринку", - наголошується в повідомленні

На думку автовиробників, ця ситуація заклала фундамент до формування тренду витиснення продукції українських заводів з первинного ринку імпортною продукцією, зокрема вживаної, а найбільш яскраво це проявилося в сегменті комерційних автомобілів, де "вживаний" наростив імпорт ринкової частки з 54% у січні до 92% у листопаді.

"Природно, ніхто з операторів ринку не був готовий до тих викликів, що з'явилися в результаті анексії Криму, війни на Донбасі і стрімкої девальвації гривні", зазначають в "Укравтопромі"

За оцінкою асоціації, ці події зменшили споживчу активність до рівня, який був на початку століття, але лише з тією різницею, що в перші роки вона зростала, а зараз демонструє негативну динаміку в усіх сегментах ринку нових автотранспортних засобів.

"Анонсовані фіскальна політика держави й нові хвилі мобілізації за збереження високого ступеня загрози відновлення активних бойових дій на сході країни навряд чи поліпшать споживчі настрої українців у наступному році. Тому, швидше за все, операторам ринку потрібно бути готовими до чергового антирекорду продажу і зміщувати центр ваги формування доходів до сфери сервісу", - вважають в "Укравтопромі".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА