10:54 29.11.2024

Інститут нацпам'яті Польщі найближчим часом надішле в УІНП відповідь про пошуково-ексгумаційні роботи

3 хв читати

Інститут національної пам'яті Польщі готує відповідь про пошуково-ексгумаційні роботи, яку найближчим часом буде надіслано до Українського інституту національної пам'яті (УІНП).

"У зв'язку з важливістю справи і нашою рішучістю гідно поховати поляків... Інститут національної пам'яті готує відповідь, яку найближчим часом буде надіслано до Українського інституту. Це не змінює того факту, що ми вважаємо подані на цей момент заяви дійсними й обов'язковими для української сторони", - йдеться в повідомленні Інституту нацпам'яті Польщі.

Водночас у відомстві заявили, що вважають заяви очільника УІНП Антона Дробовича маніпулятивними і такими, що шкодять польсько-українській співпраці у сфері увічнення пам'яті жертв Волинської трагедії.

В Інституті зазначили, що нібито в межах листування з українською стороною, зокрема з Міністерством культури, вже подано дев'ять основних і кілька десятків детальних заяв про погодження на проведення пошуково-ексгумаційних робіт, зокрема жертв Волинської трагедії.

Як повідомлялося, у вересні президент Польщі Анджей Дуда заявив, що спроби блокувати вступ України до Європейського Союзу грають на руку політиці Володимира Путіна. Про це він заявив, коментуючи заяву міністра оборони Польщі Владислава Косіняка-Камиша про те, що Україна не може вступити до ЄС без вирішення "волинського питання".

2 жовтня в УІНП заявили, що планують провести пошукові роботи жертв Волинської трагедії у 2025 році. Також в Інституті заявили, що залишаються відкритими до взаємодії з польськими інституціями у сфері пошуку, збереження та догляду за місцями пам'яті українців у Польщі та поляків в Україні, а також поскаржилися, що офіційні міжінституційні механізми вирішення проблемних питань з польською стороною в питаннях відновлення та збереження місць пам'яті вже тривалий час не діють.

26 листопада глави МЗС України та Польщі Андрій Сибіга і Радослав Сікорський після переговорів у Варшаві погодили спільну заяву, де, зокрема, зазначено, що сторони "рішуче налаштовані вирішити спірні питання спільного минулого".

27 листопада голова Інституту національної пам'яті Польщі Кароль Навроцький заявив, що польська сторона чекає на погодження Україною раніше надісланих запитів на проведення пошуково-ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії і готова розпочати пошук протягом 24 годин. Водночас голова УІНП Дробович заявив, що Україна звернулася до Інституту нацпам'яті Польщі з проханням надати список і конкретику щодо бажаних місць пошуково-ексгумаційних робіт, але відповіді поки що не отримала.

28 листопада голова УІНП Дробович заявив, що розраховує, що українсько-польська робоча група з вирішення спірних питань спільного минулого зможе домогтися конкретних зрушень у грудні 2024 року. Також він вважає, що пошук та ексгумацію польських поховань в Україні можна здійснити у 2025-2026 роках. Крім того, Дробович заявляє, що Україна не подавала запитів на проведення нових пошукових або ексгумаційних робіт на території Польщі, оскільки для початку просить відновити зруйновані.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна розглядає президентство Трампа як можливість - Сибіга

Жителя прикордонного села на Харківщині госпіталізовано після удару ворожого дрона

Зеленському представили кандидатури на посаду начальника Нацакадемії сухопутних військ ім. Сагайдачного

У ВР зареєстровано законопроєкт про Національний день молитви

Нацполіція викрила депутатів двох міськрад Львівщини на отриманні 800 тис. грн "відкату"

Умєров прибув із робочим візитом до Великої Британії, провів зустріч із британським колегою

Міністр оборони Німеччини передав Україні першу нову гаубицю RCH 155

У Дніпрі затримали агентів ФСБ, які намагалися підірвати цистерну з пальним на залізничній станції - СБУ

Справу про хабар проти працівниці Південного кладовища Києва передано до суду

У США прогнозують цього тижня зростання небезпеки поширення пожеж у південній Каліфорнії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА