15:55 07.09.2024

Рух забруднення води з Десни в напрямку Києва сповільнюється, мор риби зупинено - Мінприроди

3 хв читати

Органічне забруднення, що надійшло з річки Сейм, рухається повільніше, ніж течія Десни, його швидкість сповільнилася в межах міста Чернігів на ділянці зруйнованого автомобільного мосту.

Як повідомляє в суботу пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, по всій протяжності річки в межах Чернігова та нижче за течією Десни до села Количівка ознак забруднення не спостерігається.

"Держводагентство та Держекоінспекція здійснюють посилений моніторинг стану забрудненості річок Сейм та Десна. Результати вимірювання щодня оновлюються на ресурсі ЕкоЗагроза. Укргідрометцентр спільно з Держводагентством мають надати оновлений прогноз руху органічного забруднення Сейму та Десни в напрямку Києва", - йдеться в повідомленні відомства за підсумками засідання Чернігівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У Міндовкілля повідомили, що заходи з аерації води в Десні демонструють позитивну динаміку. "На ділянці річки Десна перед Черніговом тривають заходи з насичення киснем поверхневої води. У точках аерації вміст кисню за 2 дні подвоївся. Колір води повертається до природного, сторонні запахи майже відсутні", - йдеться в повідомленні.

Також, за даними відомства, масову загибель риби вдалося зупинити. "Є поодинокі випадки мору риби в селах Макошине та Салтикова Дівиця на Чернігівщині. Загалом на території Чернігівської та Сумської областей зібрано по 12 тонн загиблої риби. Місцева влада та активісти розчищають притоки Десни, щоб риба могла дістатися до місць, куди не дійшло забруднення", - розповіли в Мінприроди.

Як повідомлялося, у серпні було отримано інформацію від Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області щодо погіршення якісного стану води в річці Сейм: ішлося про забруднення води, що рухається за течією Сейму, а також про мор риби в ньому. Пізніше перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький повідомив, що перевищень хімічних і високотоксичних компонентів у річках Сейм і Десна не виявлено, виявлені забруднення мають органічне походження.

Загроза питному водопостачанню населення в Чернігівській і Сумській областях відсутня, оскільки питні водозабори для населення з річок Сейм і Десна в цих регіонах не здійснюються. Державна екологічна інспекція (Держекоінспекція) не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин у річці Десна в межах Київської області, але однаково рекомендували не користуватися водою з річки, заборонивши купання та вилов риби в ній.

30 серпня в Міндовкілля повідомили, що в Десні в межах Чернігівської області триває локалізація органічного забруднення, що надійшло з річки Сейм, шляхом внесення активного мулу та насичення води киснем. 5 вересня забруднювальні органічні речовини дійшли Десною до Чернігова, пересуваючись найглибшою частиною річки окремими плямами та поступово осідаючи на дно. Забруднення води, за результатами лабораторних досліджень, незначне, типове для цього періоду року.

Загалом у Сумській області в Сеймі було зібрано та захоронено понад 12 тонн загиблої риби, а в Чернігівській області в Десні та Сеймі - вісім тонн. Фактів торгівлі рибою з цих річок не виявлено.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА