Інтерфакс-Україна
18:57 15.09.2024

Причиною забруднення в Сеймі та Десні стало скидання води з відстійників у російському Тьоткіно не пізніше початку серпня

2 хв читати

Скидання води з відстійників цукрового заводу у селищі Тьоткіно Курської області РФ у річку Сейм стало причиною органічного забруднення цієї річки, а згодом і Десни, повідомив заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак з посиланням на результати дослідження Українського.

"Укргідрометінститут зробив висновки. Вони звернули увагу на те, що на супутникових знімках відстійники цукрового заводу в Теткіні в РФ у липні були повні, з водою, а вже на початку серпня відстійники були порожні. Тобто можна зробити висновки, що ці нечистоти потрапили в річку Сейм з території РФ і далі перейшли в Україну", - повідомив Гопчак в ефірі національного телемарафону в неділю.

Пославшись на попередні дані Держекоінспекції, він повідомив, що сума збитків становила близько 415 млн грн, зазначивши, що ця сума уточнюватиметься.

Як повідомлялося, у серпні було отримано інформацію від Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області про погіршення якісного стану води в річці Сейм: йшлося про забруднення води, що рухається за течією Сейму, а також про море риби в ньому. Перевищень хімічних та високотоксичних компонентів у річках Сейм та Десна не було виявлено, забруднення виявилися органічними.

Загрози питному водопостачанню населення у Чернігівській та Сумській областях не було. В обох річках було заборонено купання та вилов риби. 5 вересня забруднюючі органічні речовини дійшли Десною до Чернігова, пересуваючись найглибшою частиною річки окремими плямами і поступово осідаючи на дно, 15 вересня вони досягли Київської області. За даними Київводоканалу та оцінками вчених, очисні споруди Київводоканалу впораються із забрудненням у разі його доходу до точок водозабору української столиці.

Загалом у Сумській області у Сеймі було зібрано та поховано понад 12 тонн загиблої риби, а у Чернігівській області у Десні та Сеймі за станом – 19 тонн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фотовиставка відкрилася на станції метро "Золоті ворота" в Києві з нагоди Дня ЗСУ

Сирський у День ЗСУ: Не маємо права повторити помилки сторічної давнини, мусимо вистояти і обов’язково вистоїмо

Головною ціллю ударів РФ вночі була енергетика – Зеленський

Нацполіція зареєструвала 239 воєнних злочинів РФ за добу, розшукано 29 і повернуто 16 дітей

ППО відбила вночі одну з наймасованіших атак РФ, знешкодивши 615 з 704 ракет і дронів, є влучання на 29 локаціях

Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів

Нічна атака дронами на Одещину залишила область із перебоями в енерго- та теплопостачанні, пошкоджено енергообʼєкт

Ще троє мешканців Дніпропетровщини постраждали внаслідок ворожої ракетної атаки

Чернігівщина зазнала ударів БпЛА: пошкоджено житловий сектор і об’єкти критичної інфраструктури

ОВА: Росіяни минулої доби вбили двох цивільних на Донеччині, ще троє поранені

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА