Інтерфакс-Україна
10:06 01.05.2024

Із Криму з вересня 2022 року виїхало до 8 тис. кримських татар - Чубаров

1 хв читати
Із Криму з вересня 2022 року виїхало до 8 тис. кримських татар - Чубаров

З вересня 2022 року від 6 до 8 тисяч кримських татар залишили Крим, щоб уникнути мобілізації до армії РФ, заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Вони перетворили Крим на потужний полігон, базу. Зрозуміло, що на такій території, яку вони використовують виключно для своєї подальшої агресії, їм не потрібні люди, які, скажімо так, не сприймають окупацію, не є лояльними до цих росіян. Такими людьми вони визначили кримських татар та етнічних українців. Іде демонізація України", - наголосив він.

Загалом від початку окупації Крим покинули 50 тис. кримських татар, що становить 15% від загальної кількості кримських татар, які жили на півострові до лютого 2014-го.

Чубаров також зазначив, що за десять років окупації Росія призвала в армію 35 тисяч жителів Криму.

"Коли почалася повномасштабна агресія, і як тільки Росія почала мобілізацію, у деяких кримських селах до 70% повісток приносили кримським татарам. Це було цілеспрямовано", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

УЗГОДИЛИ РАМКИ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ У СФЕРІ БЕЗПЕКИ ТА РОЗГЛЯНУЛИ "ПРОГРАМУ МАЙБУТНЬОГО РОЗВИТКУ" – УМЄРОВ ПРО 6-ТУ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

СПРАВЖНІЙ ПОСТУП У ДОСЯГНЕНІ МИРНИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РОСІЇ – УМЄРОВ ПРО ПІДСУМКИ 6-Ї ЗУСТРІЧІ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКІ ПЕРЕГОВОРИ ПРОДОВЖАТЬСЯ У СУБОТУ – СЕКРЕТАР РНБО УМЄРОВ

Італія інвестує понад 42 млн євро на реставрацію пам’яток і модернізацію інфраструктури Одещини - Кулеба

Оголошено конкурс на посаду гендиректора "Укргідроенерго"

Швеція припиняє допомогу п’ятьом країнам, щоб збільшити підтримку України

Угорщина відмовилася від облігацій на підтримку України, ускладнивши фінансування з боку ЄС

Паліса: кожна бригада на лінії зіткнення щомісяця отримуватиме визначену кількість мобілізованих

Зеленський анонсував новий порядок розподілу особового складу між бойовими бригадами

Зеленський вивів Єрмака зі складу РНБО та Ставки Верховного головнокомандувача

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА