Збитки у сфері водних ресурсів у 2020 році становили 188 млн грн - Держекоінспекція
Державна екологічна інспекція в 2020 році склала 3,77 тис. протоколів про адміністративні порушення у сфері водних ресурсів, які завдали екосистемі сумарного збитку на 188 млн грн, повідомило відомство на сайті в понеділок.
"За даними національної гідрометслужби, концентрація токсичних сполук в українських річках у 30-40 разів перевищує гранично допустимі норми. Тому, згідно з прогнозами Інституту водних проблем і меліорації, вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну воду", - зазначив голова відомства Андрій Мальований.
За його даними, Україні вже до 2050 року загрожує дефіцит питної води через скидання небезпечних речовин, недостатнє очищення стоків і засмічення річок.
Мальований уточнив, що у світі 3,6 млрд людей страждають від нестачі питної води внаслідок зміни клімату та забруднення річок, а до 2050 року дефіцит ресурсу відчують майже 5 млрд жителів Землі.
"Держекоінспекція постійно працює над посиленням контролю у цій сфері. Зокрема, торік було підписано Меморандум про співпрацю з Держводагентством, в рамках якого працюємо над створенням системи оперативного спостереження за станом водних об'єктів", - підсумував він.
Як повідомлялося, Держекоінспекція з 1 січня 2021 року почала контролювати достовірність звітів про викиди парникових газів, ця функція закріплена за відомством законом "Про основи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів".