Інтерфакс-Україна
16:40 15.03.2021

Бізнес закликав ВР підтримати поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби

2 хв читати
Бізнес закликав ВР підтримати поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби

Спілка українських підприємців (СУП), Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) та Американська торговельна палата в Україні (AmCham) закликали Верховну Раду переглянути систему оподаткування тютюнових виробів і виробів для електричного нагрівання, які містять тютюн, на користь поступового підвищення ставок акцизу.

"Щорічне 20-відсоткове підвищення ставки податку на сигарети є досить значним та потребує перегляду шляхом його розширення до 2030 року із 10% щорічним підвищенням ставок", - зазначено в спільній заяві бізнес-об'єднань.

Окрім цього, бізнес наполягає на скасуванні індексації ставок акцизу на тютюнові вироби.

Як нагадали бізнес-асоціації, з січня 2021 року відбулося підвищення ставки податку на ТВЕН (тютюнові вироби для електричного нагрівання - ІФ) на 320% відповідно до закону №466-IX про вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві. Бізнес назвав таке радикальне підвищення податку тривожним сигналом, який свідчить про відхилення від зваженої і передбачуваної податкової політики.

"За попередніми оцінками експертів асоціацій, якщо не переглянути норми чинної редакції Податкового кодексу, легальний ринок ТВЕН може суттєво зменшитися, що відповідно зумовить недоотримання бюджетом запланованих доходів від акцизу на ТВЕН", - наголошується в повідомленні.

Як нагадали асоціації, парламентський комітет з питань фінансової, податкової та митної політики на засіданні 25 лютого 2021 року підтримав необхідність перегляду податку на ТВЕН. Відповідну поправку внесено до другого читання законопроекту №4278 щодо оподаткування товарів, що пересилаються в міжнародних поштових та експрес-відправленнях, вона передбачає поступове підвищення ставки акцизу на ТВЕН на 200% у 2021 році і на 30% щорічно з 2022-го до 2025 року.

"Окремо звертаємо увагу, що в країнах Європейського Союзу ставки податку на сигарети та на ТВЕН не є однаковими, натомість застосовується практика диференціації. Враховуючи це, бізнес-спільнота пропонує обговорити встановлення диференціації зазначених ставок на користь ТВЕН у подальшому після ухвалення згаданої поправки до Податкового кодексу, а також ініціювати зміни до попередньо прийнятого плану поетапного щорічного підвищення ставок податку на сигарети, передбачивши поступове щорічне збільшення ставок на 10% до 2030 року та скасування відповідно індексації на тютюнові вироби", - йдеться в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА