Інтерфакс-Україна
17:33 12.10.2020

НБУ отримав від Luregio Limited Тігіпка документи для узгодження купівлі ПІБу

2 хв читати
НБУ отримав від Luregio Limited Тігіпка документи для узгодження купівлі ПІБу

Національний банк України (НБУ) отримав від кіпрської компанії Luregio Limited, кінцевим бенефіціаром якої є український бізнесмен Сергій Тігіпко, пакет документів для узгодження купівлі Промінвестбанку (ПІБ, Київ), повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі центробанку в понеділок.

Детальнішу інформацію щодо відповідної заявки на узгодження в прес-службі поки що не розкривають.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) схвалив придбання Промінвестбанку (ПІБ, Київ) кіпрською компанією Luregio Limited, кінцевим бенефіціаром якої є український бізнесмен Сергій Тігіпко, через купівлю ТОВ "Фінансова компанія "Фортіфай". За відповідне рішення комітет проголосував на засіданні 8 жовтня.

Як повідомляв Антимонопольний комітет, в обох випадках ідеться про придбання, які забезпечать понад 50% голосів у найвищому органі управління.

Відповідно до інформації в Єдиному держреєстрі юросіб і осіб-підприємців, Luregio Limited 28 серпня цього року зареєструвало ТОВ "Лурежіо інвест" зі статутним капіталом 350 млн грн, основними видами діяльності якого зазначено консультування і управління, надання фінансових послуг та інших допоміжних комерційних послуг.

Керівником підприємства призначено Людмилу Назаренко, яка була заступником директора з юридичних питань ТОВ "Група ТАС" і членом наглядової ради Універсал Банку, що належать Тігіпку.

2 березня 2020 року Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма у рамках розгляду позову російського ВЕБ заборонив примусовий продаж акцій ПІБ, відхиливши апеляцію Міністерства юстиції України на аналогічне рішення про забезпечення позову, ухвалене арбітражем 28 серпня 2019 року.

Водночас 4 березня пакет акцій ПІБ розміром 99,7726% було продано в рамках виконавчого провадження на торгах фондової біржі ПФТС за 268 млн 709,96 тис. грн. Провадження було відкрито в рамках виконання рішення міжнародного арбітражу щодо стягнення з РФ збитків низки компаній, які пов'язані з бізнесменом Ігорем Коломойським і які мали активи в Криму.

Покупцем через ЗАТ "Альтана Капітал" стало ТОВ "ФК "Фортіфай", власників якого деякі ЗМІ пов'язують із Коломойським. У держреєстрі бенефіціарами ФК зазначені на паритетних началах Лариса Рибенкова та Людмила Осикіна. "Фортіфай" оплатила акції, проте арешт на акції ПІБ, накладений постановою Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року, не дозволив завершити процедуру примусового продажу заарештованого майна, а саме провести переведення зазначених цінних паперів з рахунку власника на рахунок компанії "Фортіфай".

ПАТ "Промінвестбанк" було створено в 1992 році. ВЕБ (РФ) став власником банку в 2008 році, йому належить 99,7726% його акцій. Свої інвестиції в розвиток дочірнього банку ВЕБ оцінює у 2,7 млрд.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 червня 2020 року за розміром загальних активів (40,611 млрд грн) Промінвестбанк посідав 12-те місце серед 75 банків, що діяли у країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА