12:15 24.12.2019

Ризики нереалізації газових домовленостей залишаються, але сподіваємося вийти на підписання всіх документів на кінець тижня - Вітренко

2 хв читати
Ризики нереалізації газових домовленостей залишаються, але сподіваємося вийти на підписання всіх документів на кінець тижня - Вітренко

Українська сторона працює над системою договорів, які мінімізують або повністю виключать дуже великий ризик того, що "Газпром" після відмови НАК "Нафтогаз України" від позовів до російської компанії відмовиться від домовленостей щодо транзиту, заявив виконавчий директор НАК Юрій Вітренко.

"Це дуже складна така справа, тому є ризик того, що навіть ці домовленості, яких було досягнуто, їх не буде реалізовано", - сказав він в ефірі "Громадського" в понеділок увечері.

"Я сподіваюся, що конструктивна, сумлінна робота з усіх сторін зробить так, щоб цього не сталося", - зазначив Вітренко.

Він додав, що в "Нафтогазі" розраховують на підтримку європейських партнерів і політичну підтримку з боку керівництва України, що все-таки буде певний тиск на російську сторону, щоб документи було підписано вже цього тижня, і підписаний 20 грудня тристоронній міжурядовий протокол був упроваджений в життя і не залишився тільки на папері.

Він нагадав, що "Газпром" і "Нафтогаз" мають відкликати багато позовів, і в юридичних командах обох компаній багато іноземних юристів, які з обіду вівторка та в середу святкуватимуть Різдво. Зокрема, за словами Вітренка, у НАК такі юристи працюють у Норвегії, Швеції, Нідерландах, Швейцарії, Англії - це дуже складна робота.

"Ми все-таки сподіваємося, що ми вийдемо на кінець тижня на підписання всіх документів", - заявив топ-менеджер НАК.

Підписаний 20 грудня в Мінську тристоронній протокол передбачає пакетну угоду з виплатою "Газпромом" "Нафтогазу" $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу, паралельну відмову сторін від наявних позовів, зокрема врегулювання штрафу Антимонопольного комітету України, та підписання транзитної угоди на п'ять років (2020 року - 65 млрд куб. м, 2021-2024 - 40 млрд куб. м) з можливістю її продовження ще на 10 років.

У "транзитній" частині пакета документів необхідно підписати міжоператорську угоду про приєднання мереж (interconnection agreement) між ОГТСУ) і "Газпромом", а також договір між "Нафтогазом України" та "Газпромом" на організацію транспортування з подальшою транспортною угодою між НАК і ОГТСУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Експорт української пшениці пожвавився, ціни на внутрішньому ринку не відстають від світових - аналітики

Для понад 10 млн громадян пенсії підвищаться на 11,5% в результаті індексації з 1 березня – Шмигаль

Кредитний портфель банку "Кредит Дніпро" у 2024р збільшився вдвічі – голова правління

Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

Аеропорт Кишинева у 2025 р. планує зростання пасажиропотоку на 21%

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

Шмигаль про угоду щодо критичних мінералів: Україна обговорює із США можливість інвестфонду з внесками 50 на 50

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА