Інтерфакс-Україна
19:30 22.08.2019

Частка безготівкових розрахунків в Україні в I пів.-2019 сягнула 49,4%

2 хв читати
Частка безготівкових розрахунків в Україні в I пів.-2019 сягнула 49,4%

Частка безготівкових розрахунків від початку 2019 року зросла на 4,3 процентного пункту - до 49,4%, а загальна кількість операцій із використанням платіжних карток збільшилася на 28% порівняно з першим півріччям 2018 року, повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ) в четвер.

"Загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) із використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за підсумками першого півріччя 2019 року становила 2,352 млрд шт., а їхній обсяг - 1,667,0 трлн грн", - йдеться в повідомленні.

Нині в Україні вже 82% операцій із платіжною карткою є безготівковими, зазначає регулятор, проте за обсягом на них припадає все ще менше ніж половина: 1,918 млрд шт. на суму 823,2 млрд грн.

Водночас НБУ вказує на позитивну динаміку, оскільки в 2018 році частка безготівкових операцій за обсягом становила 45%, а ще роком раніше - 39%.

Як зазначено в повідомленні, станом на 1 липня 2019 року кількість платіжних карток в Україні становила 63,2 млн шт, з яких понад 60% - це активні платіжні картки (на 6 п. п більше порівняно з початком року).

Згідно з даними центробанку, в країні зберігається тренд щодо поширення безконтактних платежів, зокрема за допомогою смартфонів та інших NFC-пристроїв. Зокрема, від початку 2019 року мережа безконтактних торговельних платіжних терміналів зросла на 18,7% - до 262,8 тис. од.

Останні дані свідчать, що можливість здійснення безконтактної оплати забезпечують 86% торговельних POS-терміналів, тоді як на початок року цей показник становив 79,4%, зазначає НБУ.

Водночас загальна кількість банківських пристроїв самообслуговування (банкоматів та програмно-технічних комплексів самообслуговування) залишилася майже без змін. Станом на 1 липня 2019 року співвідношення загальної кількості платіжних терміналів (контактних і безконтактних) до чисельності постійного населення становило 8 тис. шт. на 1 млн людей.

При цьому, згідно з даними регулятора, регіональний розподіл термінальної мережі, як і раніше, залишається нерівномірним: за кількістю платіжних карток і платіжних пристроїв для їх обслуговування лідирує Київ, Дніпропетровська та Харківська області. Водночас найменша кількість платіжних пристроїв спостерігається на заході країни, в Луганській і Донецькій областях.

Станом на 1 липня 2019 року в Україні працював 71 учасник карткових платіжних систем.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заступник голови ФРС Джефферсон не бачить необхідності поспішати з подальшою зміною ставки

Торгова війна Трампа знижує ймовірність врегулювання війни в Україні майже до нуля – думка

Макрон вважає рішення Трампа про мита жорстоким і необґрунтованим

Мита США не вплинуть на курс валют та ціни на продукти в Україні – перша віце-прем’єрка

НКЦПФР вдалося сформувати кістяк команди нової генерації – голова

ЄБРР, IFC та ЧБТР надали "Галнафтогаз" EUR157 млн кредиту на ВЕС 147 МВт на Волині

ЄС відкриє свій ринок для українського насіння олійних культур і буряку

Виконання маяку програми МВФ щодо перевірки НКЦПФР було перенесено через брак фінансування – голова Комісії

Україна зможе забезпечити передбачуваність торгових потоків до Євросоюзу – торгпред

НКЦПФР планує змінити звітність ІСІ для уникнення податкових зловживань – голова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА