15:00 27.07.2018

Скасування обмежень на роботу в Україні приватних компаній космічного сектора вже давно на порядку українсько-американських відносин - Firefly Aerospace

4 хв читати
Скасування обмежень на роботу в Україні приватних компаній космічного сектора вже давно на порядку українсько-американських відносин - Firefly Aerospace

Скасування обмежень на роботу в Україні приватних компаній космічного сектора вже давно на порядку українсько-американських відносин - Firefly Aerospace

Київ. 27 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Приватний американський розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace Inc. пов'язує перспективи та наповнення співпраці з українською ракетно-космічною галуззю з її реформою та скасуванням діючих обмежень на роботу в Україні приватних компаній космічного сектора.

"Найчастіше нові можливості відкриваються в результаті реформування галузі та менеджменту галузі. Зміна законодавчого поля, допомога приватним компаніям у галузі, оновлення підходів і завдань сприятимуть приходу як інвесторів, так і замовників в українську ракетно-космічну галузь", - сказав власник Firefly Aerospace Inc., засновник венчурного фонду Noosphere Ventures, виходець з України Максим Поляков в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Пострадянський менеджмент, як правило, закритий для кооперації та не готовий видавати будь-які гарантії для інвесторів", - пояснив він, зауваживши: "Держава має гарантувати не кредити, що залучаються держпідприємствами під проект, а комфортні умови роботи для інвесторів і партнерів в Україні".

Уточнюючи на прохання агентства завдання українського офісу Firefly Aerospace в Дніпрі, з роботою якого нещодавно ознайомився глава держави, М.Поляков сказав: "Насамперед робота українського офісу Firefly спрямовуватиметься на взаємодію в R&D (Research&Development, англ. - дослідження та розробки, або НДДКР і ДКР - ІФ) завданнях, які виникають у процесі розробки ракет-носіїв Alpha і Beta головним американським офісом компанії в Техасі. Поки що ми обмежилися готовністю залучити до вирішення цих завдань українських фахівців, які володіють значним досвідом і знаннями в цій сфері. Але надалі ми плануємо розглядати українські компанії галузі як підрядників".

"З урахуванням чинного законодавства та кон'юнктури галузі ми поки що не бачимо можливості та доцільності в базуванні всього технологічного циклу з виробництва та експлуатації ракет-носіїв в Україні, тому основні можливості ми вбачаємо саме в міжнародній кооперації американської компанії з її українським офісом", - сказав М.Поляков, уточнивши: "Це дає нам змогу діяти в рамках правового поля обох держав і використовувати наявний потенціал і досвід українських розробників".

Оцінюючи на прохання "Інтерфакс-Україна" можливі терміни здійснення багаторазової анонсованої структурної реформи української ракетно-космічної галузі, а також імовірність скасування чинних законодавчих обмежень на роботу в Україні приватних компаній космічного сектора, М.Поляков зазначив: "Ми, безумовно, вітаємо такі зміни та готові брати участь у їх імплементації, але не завмерли в їх очікуванні та не встановлюємо навіть для себе якісь терміни".

Відповідаючи на запитання щодо доцільності внесення питання скасування чинних законодавчих обмежень для роботи в Україні приватних компаній космічного сектора до порядку денного українсько-американського двостороннього співробітництва, співрозмовник агентства сказав: "Це питання давно вже на порядку денному, і не останню роль у його обговоренні відіграють саме приватні компанії".

У зв'язку з цим М.Поляков акцентував: "Приватні компанії можуть відкрити безліч можливостей - починаючи від розміщення тих чи інших замовлень, створення робочих місць і стимулювання підготовки фахівців у галузі, закінчуючи відкриттям міжнародних ринків для українських підприємств".

Оцінюючи на прохання агентства перспективи участі ракетно-космічної галузі України, що вже отримала офіційну підтримку ВПС США (USAF), у галузевій програмі Firefly Aerospace, власник Firefly сказав: "Про включення цієї програми до частини державних космічних програм України поки що не йдеться - ні від ДКАУ, ні від українських підприємств галузі не надходило жодних пропозицій стосовно участі в програмі".

Firefly Aerospace (раніше Firefly Space Systems) - створена в 2014 році в Техасі приватна американська компанія, яка здійснює розробку сімейства РН легкого класу нового покоління.

Firefly Aerospace входить до складу прихильників ідеї т.зв. Нового космосу - руху в аерокосмічній галузі, що бере за мету розширення доступу до космосу за рахунок використання інновацій для зниження вартості пусків, а також за рахунок подолання адміністративних і логістичних обмежень, пов'язаних із залежністю від національних космічних інститутів. Сьогодні ідею "Нового космосу" найбільш активно просувають на ринку американські Virgin Galactic, Blue Origin, SpaceX.

Штаб-квартра Firefly базується в Техасі, офіси компанії працюють у Вашингтоні, Токіо (Японія) та Дніпрі (Україна). Фінансування Firefly забезпечує венчурний фонд Noosphere Ventures (Менло-Парк, Каліфорнія), заснований вихідцем з України бізнесменом М.Поляковим, відомим, насамперед, проектами в IT-секторі.


Повний текст ексклюзивного інтерв'ю власника Firefly Aerospace М.Полякова агентству "Інтерфакс-Україна" буде розміщено на сайті агентства у відкритому доступі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Енергоатом" налагоджує виробництво важливого елемента ядерної безпеки для АЕС

Гендерний комітет "Київтеплоенерго" залучив 10,5 млн грн підтримки енергетики столиці

Борг "Укренерго" на БР перевищує 16 млрд грн, а його учасників перед компанією 34 млрд грн - голова НЕК

"Укренерго" має намір провести нові аукціони на балансуючу потужність наприкінці цього або на початку нового року - голова компанії

"Укрнафта" змінює старі насоси на сучасні для підвищення ефективності видобутку

Динаміка пасажирських залізничних перевезень у вересні пішла на спад - УЗ

Для підвищення зарплати всім працівникам освіти потрібно додатково 270 млрд грн - міністр

Модель економічного бронювання Кабмін прийме цього року - Гетманцев

Держфлот Естонії має намір у 2027 р. отримати пором на електротязі

НКЦПФР наполягає на своїй правоті в ситуації з блокуванням 2 роки коштів клієнтів підсанкційного "Фрідом Фінанс"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА