11:26 15.03.2018

Нацбанк у 2018 р. проведе стрес-тестування 25 найбільших за активами і депозитами банків

2 хв читати
Нацбанк у 2018 р. проведе стрес-тестування 25 найбільших за активами і депозитами банків

Національний банк України (НБУ) має намір у 2018 році провести оцінку стійкості 25 українських банків, повідомляється на веб-сайті Нацбанку.

Об'єктами стрес-тестування будуть: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, Альфа-банк, Укргазбанк, ПУМБ, УкрСиббанк, Сбербанк, Укрсоцбанк, ОТП Банк, банк "Південний", Креді Агріколь банк, Промінвестбанк, ТАСкомбанк, Прокредит банк, Кредобанк , ВТБ банк, банк "Кредит Дніпро", Мегабанк, банк "Восток", а-банк, Ідея банк, Універсал банк, а також банк "Інвестицій та заощаджень".

Зазначені фінустанови є найбільшими за середнім значенням двох показників: зважених на ризик активів і депозитів фізичних осіб. Сукупно на ці банки припадає 93% активів банківського сектора.

Нацбанк уточнює, що оцінка здійснюватиметься станом на 1 січня, і складатиметься з трьох етапів. Перший етап передбачатиме перевірку аудиторськими компаніями якості активів банку і прийнятності забезпечення за кредитами; другий - екстраполяцію Нацбанком результатів першого етапу і оцінку достатності капіталу банку; третій - оцінку НБУ достатності капіталу банку за результатами стрес-тестування за базовим і несприятливого макроекономічним сценарієм.

При цьому базовий макроекономічний сценарій грунтується на публічних прогнозах НБУ, окрім прогнозу обмінного курсу, що базується на даних консенсус-прогнозу.

У свою чергу несприятливий сценарій побудований на гіпотетичних припущеннях макроекономічних показників, які приводять до реалізації кредитного та ринкового ризиків в істотних обсягах. Згідно з міжнародною практикою, такі припущення мають формувати жорсткий, але правдоподібний сценарій.

Банки, які за підсумками оцінки стійкості потребуватимуть капіталу, мають до кінця року розробити і виконати програму капіталізації і/або план заходів для підтримки або відновлення рівня капіталу.

Результати оцінки стійкості будуть оприлюднені до кінця року.

Як повідомлялося, НБУ наприкінці 2017 року прийняв рішення про проведення щорічної, з 2018 року, оцінки стійкості банків. Відповідне Положення про здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України затверджено постановою правління НБУ №141 від 22 грудня 2017 року.

За даними НБУ, введення такого інструменту, як щорічна оцінка стійкості, надсть можливість виявити не лише поточні, а й майбутні ризики банків. Це надааст можливість банкам сформувати капітал, достатній для нівелювання майбутніх ризиків, що сприятиме підвищенню стабільності банківської системи та захисту інтересів вкладників і кредиторів банків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА