21:02 02.02.2018

ЗАЗ у 2018 р. зосередиться на виробництві пікапів і автобусів, приросту виробництва не очікується

3 хв читати
ЗАЗ у 2018 р. зосередиться на виробництві пікапів і автобусів, приросту виробництва не очікується

Єдиний український автовиробник із виробництвом повного циклу Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ), що входить до складу корпорації "УкрАВТО", у 2018 році не планує виробляти легкові автомобілі (за винятком ZAZ SENS), зосередившись на випуску комерційних ZAZ VIDA Cargo і ZAZ Lanos Cargo, а також автобусної техніки.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі корпорації "УкрАВТО", наразі завод не очікує приросту випуску автотехніки порівняно з минулим роком, коли було вироблено 1682 автомобілі, зокрема 1152 легкові авто (зокрема 1150 од. Sens і дві VIDA).

"Поточного року ЗАЗ працюватиме залежно від кон'юнктури ринку й економічної ситуації в країні. Обставини, внаслідок яких було фактично зупинено виробництво легкових автомобілів, наразі зберігаються - це економічна нестабільність, різкий обвал курсу національної валюти і, як наслідок, катастрофічне зниження купівельної спроможності українців. Крім того, досі законодавчо не врегульовано ситуацію із ввезенням ненових автомобілів з іноземною реєстрацією. В цій ситуації складно робити оптимістичні прогнози щодо збільшення обсягів виробництва на заводі", - пояснюють у прес-службі.

З урахуванням цих чинників у корпорації не конкретизують виробничі плани підприємства на поточний рік.

Як повідомлялося, донедавна ПрАТ "ЗАЗ" методом повномасштабного виробництва випускало легкові автомобілі під брендом ZAZ (Lanos, Sens, Forzа, VIDA), а також вантажні пікапи Lanos і VIDA, вантажні автомобілі й автобуси на шасі й агрегатах індійської ТАТА.

Говорячи про прогноз ситуації на ринку нових легкових автомобілів в Україні в 2018 році, в корпорації припустили, що ринок може продовжити зростання і додати близько 20% порівняно з 2017 роком, коли було продано 82,3 тис. авто.

Серед чинників, які сприятимуть зростанню ринку - очікуване зростання економіки в 2018 році (за прогнозом уряду, очікується зростання ВВП на рівні 3%), розширення програм із кредитування придбання автомобілів. Водночас на авторинок впливатиме і ситуація на валютному ринку.

В Україні на сьогодні виробництво легкових автомобілів фактично зберігає тільки завод "Єврокар", що випускає автомобілі Skoda.

За даними асоціації "Укравтопром", у 2017 році ринок нових легкових автомобілів в Україні зріс на чверть до 2016 року, до 82,3 тис. одиниць. При цьому протягом року на український облік було поставлено 56,744 тис. імпортних легкових автомобілів із пробігом (без урахування авто з іноземною реєстрацією), що перевищило показник 2016 року в 3,3 разу.

ЗАЗ у 2016 році, коли фактично простоював із січня по вересень, скоротив чистий дохід на 21% до 2015 року, до 511 млн грн, чистий збиток скоротився вдвічі, до 602,8 млн грн.

АТ "УкрАВТО" зареєстроване в 1992 році. Володіє контрольним пакетом акцій ПАТ "ЗАЗ", польського автозаводу FSO. До структури корпорації входять понад 400 автосервісних підприємств у всіх містах України, дистриб'юторські та дилерські компанії провідних автомобільних брендів, а також мережа автозаправних комплексів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Метінвест" у рамках "Сталевої мрії" представив проєкт відновлення мікрорайону в Бахмуті

Війна знищила близько 30% потенціалу українського агросектору, 20% сільгоспземель - під окупацією - Мінагрополітики

Дефіцит електроенергії зберігається більшу частину доби понеділка - "Укренерго"

Гендиректор Федерації роботодавців: На кожному нашому підприємстві - близько 10% мобілізованих співробітників

Міністри фінансів G7 обіцяють домагатися дотримання стелі цін на нафту з РФ

"Укренерго" не застосовуватиме обмеження споживання е/е в неділю

ЄБРР з партнерами з України шукають найкращий шлях допомогти їй вижити наступної зими

Ціни промвиробників в Україні у квітні 2024 р. зросли на 3,3%

Сенс Банк планує обмежити Р2Р до 200 переказів на 1 млн грн/міс.

Уряд схвалив законопроєкт про механізми врегулювання боргової проблеми на ринку е/е

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА