07:52 03.08.2024

Податок з обороту в законопроєкті про зростання податків, імовірно, буде замінено підвищенням ПДВ - Гетманцев

3 хв читати
Податок з обороту в законопроєкті про зростання податків, імовірно, буде замінено підвищенням ПДВ - Гетманцев

Військовий збір (ВЗ) з юридичних осіб 1%, який фактично є податком з обороту, буде виключений з урядового законопроєкту №11416 про підвищення податків і, ймовірно, замінений податком на додану вартість (ПДВ), повідомив голова профільного парламентського комітету Данило Гетманцев за підсумками перших консультацій із бізнесом.

"Щодо перших нарисів архітектури змін податкового законопроекту КМ. Контури ще не зрозумілі остаточно, але погоджуюсь з бізнесом що 1%-вий податок з обороту не пройде і слава Богу. Новий складний податок нам точно не потрібний", - написав він у своєму телеграм-каналі в п'ятницю.

"Замінити його пропонують на ПДВ, і в цьому випадку злетить більшість дрібних, фіскально не значущих точкових змін, розглянемо їх окремо, а від якихось відмовимось", - додав глава комітету.

За його словами, додатковий ВЗ із зарплат і фізосіб-підприємців (ФОП) без винятків для якихось галузей може зберегтися в законі, проте його буде доповнено змінами, спрямованими на детінізацію, в уточненій із бізнесом редакції.

Гетманцев також наголосив, що вже досягнуто домовленості, що підвищені податки запроваджуються тільки на час війни.

Перший заступник голови комітету Ярослав Железняк (фракція "Голос") додав, що бізнес вимагає, щоб держава скоротила витрати і провела реформу митниці.

"З поганих новин: поки, з "податок з обороту" це все від чого готові відмовитися. І то, просто замінив його на підвищення ПДВ. Всі інші новації попри зауваження залишаються. Тому не чекайте там великих змін", - написав нардеп у телеграмі.

Він додав, що законопроєкт буде презентовано Верховній Раді у 20-их числах серпня і, найімовірніше, це буде доопрацьований текст.

Водночас Железняк вважає, що законопроєкт "розвалиться в залі", оскільки на нього поки що немає голосів.

Гетманцев зазначив, що консультації з бізнесом триватимуть у понеділок.

Як повідомлялося, 18 липня в Раді було зареєстровано урядові законопроєкти про внесення поправок до держбюджету-2024 щодо фінансового гарантування сектору безпеки і оборони (№11417) і поправок до Податкового кодексу та інших законів про особливості оподаткування в період дії воєнного стану (№11416). Останній передбачає підвищення податків на 125 млрд грн цього року і на 341,9 млрд грн - наступного.

Серед основних ініціатив уряду - підвищення ставки військового збору з доходів фізосіб з 1,5% до 5% (оцінка додаткових доходів близько 45,5 млрд грн) і сплата його ФОП у розмірі 800 грн на місяць (2,3 млрд грн), а також запровадження військового збору для юросіб і ФОП 3-ї групи в розмірі 1% доходу (50,5 млрд грн).

Запропоновано також підвищити або запровадити там, де його зараз немає, військовий збір 5% на мобільний зв'язок (0,9 млрд грн), купівлю банківських металів (0,02 млрд грн) і нерухомості (за винятком одного об'єкта на рік) (1,2 млрд грн), 15% - на купівлю легкових авто для їхньої першої реєстрації в Україні (10,2 млрд грн) і 30% - на купівлю ювелірних виробів зі сплатою його роздрібними продавцями (0,14 млрд грн).

Серед інших нововведень - щомісячна сплата авансових внесків із податку на прибуток підприємств роздрібними продавцями пального в розмірі 0,5 млн грн з розрахунку на 1 куб. м резервуарів для зберігання пального (8,3 млрд грн), встановлення специфічної ставки акцизного податку в розмірі 0,1 євро за 1 літр напоїв із додаванням цукру або інших підсолоджувачів (2,4 млрд грн), зниження порогу безмитних посилок з-за кордону з EUR150 до EUR45 (3,3 млрд грн).

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Торговельні центри в регіонах відчувають складнощі з переходом на імпортну електроенергію

Критичним фактором для імпорту є ціна е/е в Європі, а не прайскепи, – глава Київського офісу Секретаріату ЕС

Київ затвердив бюджет столиці на 2025 рік із доходом понад 90,6 млрд грн

Energy Community після очікуваного до 9 грудня призначення НР "Укренерго" проаналізує питання її сертифікації

Кабмін схвалив залучення $1 млрд гранту від МБРР на бюджетну підтримку

Торгові центри фіксують зростання кількості відвідувачів і товарообігу

Масштабна післявоєнна програма відновлення української інфраструктури має відбуватися на основі контрактів FIDIC - думка

Нацбанк визнав Комінвестбанк неплатоспроможним

Уряд Молдови вимагатиме ввести надзвичайний стан у галузі енергетики

Міжнародні резерви України в листопаді зросли на 9,1% - НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА