18:04 16.05.2022

Автор ОЛЕГ ВИШНЯКОВ

"Новий Ізраїль": як убезпечити населення в умовах затяжної війни

4 хв читати
"Новий Ізраїль": як убезпечити населення в умовах затяжної війни

Олег Вишняков, бізнесмен, Почесний консул Держави Ізраїль у Західному регіоні України

 

"Тут новий Ізраїль", - сказав якось Олексій Арестович. Під цими висловами, очевидно, малося на увазі те, що країні доведеться змиритися, що поруч буде ворожо налаштований сусід, з яким можливі зіткнення й навіть після його поразки та відведення військ з України. 

Але для того, щоб вижити поруч з таким сусідом, треба захистити свій народ. Адже ворог України, як і ворог Ізраїлю, хоче знищити націю, забрати історію та привласнити землі й для цього готовий на все. 

Захистити людей — пріоритет!

Усі жителі Ізраїлю знають, що робити в разі атаки. 

Відповідно до закону про цивільну оборону 1951 року всі будинки, житлові будинки та промислові будівлі в Ізраїлі повинні мати бомбосховища. Однак кілька будинків або житлових будинків можуть спільно використовувати одне укриття.

 

Кажучи про те, що Україна стане “новим Ізраїлем”, треба розуміти, що  у затяжній війні потрібно також людей убезпечити усім необхідним для захисту.

В Ізраїлі є інфраструктура допомоги та підтримки у надзвичайних ситуаціях. Є служба постійних оповіщень, інфраструктура бомбосховищ: кожна сім'я приписана до бомбосховища. На кожну людину в Ізраїлі є протигази, що лежать у нього вдома

Багато хто говорить про те, що треба перейняти досвід Ізраїлю у будівництві бомбосховищ, але мало хто розповідає про те, що в Ізраїлі, крім звичних бомбосховищ, використовуються безліч видів укриттів. Саме тому нам слід розібратися, який саме підходить під наші потреби тут, в Україні. 

Види ізраїльських укриттів, які можемо запозичити:

  1. Захищені приміщення (мамади)

“Мерхав муган діраті”, або скорочено “мамад” — захищене приміщення. Це кімната з масивними, зазвичай 30 сантиметрів, залізобетонними стінами, потовщеними перекриттями, металевими герметичними дверима, які витримують вибухову хвилю, віконницями з двосантиметрового листа сталі та фільтром повітря для хімзахисту. 

Мамади почали створювати, щоб люди могли не бігти на вулицю, аби потрапити до бомбосховища, а буквально пройти до сусідньої захищеної кімнати.

Мамади не схожі на українські сховища, бо в мирний час ізраїльтяни використовують їх як звичайні житлові приміщення. Їх розташовують або в окремій квартирі, або на кожному поверсі багатоквартирних будинків для користування кількох сімей. Розмір мамада розраховують за кількістю людей на поверсі. 

Такі приміщення будують одне над іншим для підвищення стійкості. Вони можуть врятувати від уламків ракет і снарядів, а також хімічної зброї й землетрусів. Громадські будівлі теж обов’язково мають таке приміщення — воно повинно бути на кожному поверсі, де є люди. Без наявності мамада міська влада не дасть дозволу на будівництво або не введе споруду в експлуатацію.

Крім того, сходові клітки в ізраїльських будинках завжди роблять укріпленими і з бетону, щоб там теж можна було сховатися або щоб безпечніше спускатися до загального укриття.

Оскільки у будинках до 1991 року не було мамадів, старі об’єкти в Ізраїлі реконструюють — ця програма реновації називається «ТАМА 38». 

  1. Cкладне бомбосховище, яке може поміститися в кімнаті

Виробних засобів захисту та фортифікації компанія Micromax представив цього року складне бомбосховище, яке можна встановити прямо у власному помешканні та використовувати в разі бомбардування або обстрілу.

Таке бомбосховище розкладається за кілька хвилин в умовах квартири чи будинку. Його можна розмістити у невеликому заглибленні стіни, і в складеному стані прикрити шторами.

  1. Укріплення соціально важливих об’єктів

Громади поблизу сектора Газа, які зазнають постійних ракетних обстрілів з 2001 року, мають додаткові укріплення. 

У березні 2008 року уряд розмістив у Сдероті 120 укріплених автобусних зупинок, згідно з оцінкою Міністерства оборони, що більшість поранень і смертей внаслідок ракетних ударів були спричинені осколковими пораненнями постраждалих на вулиці. Станом на січень 2009 року всі школи в Сдероті були укріплені проти ракет; укріплення складаються з аркових навісів над дахами.

У березні 2009 року Сдерот урочисто відкрив укріплений дитячий оздоровчий центр, побудований Єврейським національним фондом. Мета центру, який має армовану сталь вартістю 1,5 мільйона доларів, полягає в тому, щоб забезпечити ракетне захищене місце для ігор дітей. Сдерот також має «захищений ракетами ігровий майданчик» із бетонними тунелями, пофарбованими, щоб виглядати як гусениці.

  1. Тимчасові фортифікаційні споруди
  • Споруда у формі дзвону

Бетонний об’єкт у формі дзвону, з місцем для невеликої кількості людей, який можна розташувати на відкритому полі або біля доріг.

  • Споруда у формі коробки

Бетонний об’єкт у формі коробки, створений за допомогою крана, який може вмістити понад 10 осіб.

 

  • Каналізаційні труби

Біля будинків прокладають кількаметрові каналізаційні труби.

Війна в Україні, яку розпочала росія повномасштабним вторгненням нагадала, що від цієї країни треба у будь-який момент очікувати будь-чого. Тому вважаю, що необхідно подбати про роботу у напрямку укріплення укриттів не тільки Україні, але й всій Європі.

Тільки так можна вберегти мирне населення.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ОЛЕКСАНДР САЄНКО

Двостороння безпекова угода між Україною та США: чого чекати Києву?

МИРОСЛАВ ЛАБА

Про ризики “клубу білого бізнесу” та презумпцію невинуватості

РУСЛАН ЗАПАРАНЮК

Євроколія з Чернівців до Румунії: як вона здатна змінити економіку країни

ДАНА ЯРОВА

Маленька чорна сукня. Світлій пам'яті фотографа ЗСУ Арсена Федосенко

ВІТАЛІЙ КОВАЛЬ

ТРЦ, готель та завод: велика приватизація в Україні розпочнеться з гучних імен

АНДРІЙ СТАСЕВСЬКИЙ

Smart Grid – наша відповідь на загрозу тотальних віялових відключень

ВІТАЛІЙ МУЗИЧЕНКО

Як отримати протез безоплатно: державна програма забезпечення допоміжними засобами реабілітації

СЕРГІЙ РАСПУТНИЙ

Скільки коштує небезпека, або що не так з державними будівельними нормами про сховища

ГАЛИНА ЯНЧЕНКО

Оновлений сайт “Прихисток” - що змінилося для користувачів

МИХАЙЛО ФЕДОРОВ

Без зелених стін, червоної підлоги й радянського минулого. Якими будуть українські школи після архітектурної трансформації?

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА