Інтерфакс-Україна
20:22 27.02.2021

Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг

1 хв читати
Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг

Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг площею 1270 кв. км.,(площа Києва, для порівняння - 839 км², ІФ-У) повідомила Антарктична служба Великої Британії.

Айсберг відколовся від шельфового льодовика Брант, де розташовано британську дослідницьку станцію Halley. Товщина льодовика 150 метрів.

Понад 10 років тому на ньому стали з'являтися великі тріщини. У січні одна з найбільших із них стала активно рости, в результаті, 26 лютого, від крижини відколовся айсберг площею 1270 квадратних кілометрів.

За прогнозами вчених, він може піти від континенту або сісти на мілину і залишитися поруч із льодовиком.

Небезпеки для станції подія не містить. У 2016 році її перенесли в глиб континенту, щоб у разі відколу айсберга її не віднесло разом із ним. Група з 12 співробітників покинула станцію в середині лютого, з настанням антарктичної зими.

У липні 2017 року від Антарктиди відколовся айсберг, який отримав назву A68. Він мав площу 5800 км², розмір 175х50 км та вагу в один трильйон тонн. Нещодавно він укотре розколовся на частини.

ОСТАННЄ

Депутати Київради з "Євросолідарності" передають 300 газових пальників киянам та службам, які ліквідовують наслідки обстрілів

Пансіонати та інтернати в Києві забезпечені альтернативними джерелами живлення, водопостачанням, теплом і харчуванням - Кличко

Підсумки Національного конкурсу народного мистецтва "Поліська Казка"

Пресконференція керівництва всеукраїнської політичної партії "Сила нації" на тему "Корупція як вирок системі, а не випадковість: загроза національній безпеці України"

Кличко привіз допомогу від громади Києва та відвідав 13 підрозділів на Харківщині і Донбасі

Ми вже пройшли неймовірний шлях і вистоїмо

Пресконференція на тему "Успіхи і провали року: економіка, спротив росії, боротьба з корупцією, оцінка діяльності правоохоронних і силових структур, цифровізація"

Пресконференція на тему "Успіхи і провали року, мирні переговори, рейтинги, настрої"

Звіт Молодіжної ради залізничників і дослідження про участь працівників у Наглядовій раді 'Укрзалізниці'

Підсумки нинішнього року та перспективи наступного: чи вдасться досягнути миру у 2026 році?

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА