Німеччина досягла компромісу з мобільними операторами: китайське обладнання дозволене в мережі 5G
Після тривалих переговорів федеральний уряд Німеччини і мережеві оператори досягли компромісу: обладнання китайських виробників буде частково дозволене для використання в мережі 5G, пише німецьке видання Spiegel\manager-magazin. І зазначає, що деталі компромісу будуть зафіксовані в відповідних угодах та підписані вже цього тижня.
Після тривалих перемовин щодо присутності китайських технологій в мережах мобільного зв’язку Німеччини знайдено компроміс в інтересах операторів Deutsche Telekom, Vodafone і Telefónica, йдеться у матеріалі. Він полягає у тому, що, зокрема, базові станції виробництва Huawei продовжать працювати в мобільній мережі 5G.
Критичні компоненти від китайських виробників, таких як Huawei або ZTE, залишаться в ядрі мережі (core network) лише до 2026 року. Ця вимога не є великою проблемою для операторів. Deutsche Telekom і Vodafone вже вилучили обладнання китайських виробників з неї, лише Telefónica все ще має деякі основні компоненти Huawei у своїй core network.
На другому етапі, до кінця 2029 року, китайське програмне забезпечення буде видалено з системи управління мережею доступу. Але ця заборона не стосуватиметься базових станцій.
Мобільні оператори та уряд Німеччини домовились також, що розроблені Huawei інтерфейси та протоколи керування мережею мають бути відкриті до 2029 року. Проте Huawei, Ericsson та іншим провайдерам недостатньо відкрити свої інтерфейси. Для виробництва такого програмного забезпечення також знадобляться західні провайдери. Deutsche Telekom працює над цим, але його рішення ще не готове до використання.
Ціною цього компромісу були місяці дискусій між Федеральним міністерством внутрішніх справ Німеччини, окремими федеральними міністерствами та операторами мобільного зв’язку.
Оскільки в новій угоді з операторами відсутня згадка про вилучення базових станцій Huawei з мережі 5G - вони продовжать працювати навіть у федеральній столиці Берліні, в портах і місцях розташування Бундесверу і НАТО.
Також німецьке видання Golem.de повідомляє, що правляча парттія СДПН підтримала новий компроміс. "Я вітаю цю домовленість", - сказав Йенс Ціммерманн (Jens Zimmermann), речник парламентської групи СДПН з цифрової політики газеті Handelsblatt. "Це позбавить всі сторони від тривалих судових позовів з боку мережевих операторів і створить безпеку планування для всіх причетних".
В той же час голова комітету Бундестагу з контролю над розвідкою має іншу думку: "На жаль, це невдалий компроміс ", — сказав депутат парламентської групи Партії Зелених Костянтин фон Ноц (Konstantin von Notz ): "Той факт, що операторам доведеться розробляти відповідні компоненти після років затримки, становить значний ризик".