Інтерфакс-Україна
13:48 11.04.2023

В Україні будується абсолютно радянська модель газового ринку, – генеральний директор РГК Олексій Тютюнник

1 хв читати
В Україні будується абсолютно радянська модель газового ринку, – генеральний директор РГК Олексій Тютюнник

В українській енергетиці вибудовується ринок газу за хибною радянською моделлю. Її сутність полягає в абсолютній вертикалі влади в галузі та виконанні вказівок однієї людини або групи людей. Це суперечить європейському курсу України та вимогам Третього енергопакета ЄС. Про це сказав генеральний директор Регіональної газової компанії Олексій Тютюнник в інтерв'ю "Економічній правді".

"Є дві моделі. Перша, європейська модель, яка будується з урахуванням вимог Третього енергопакета. В цій моделі кожен учасник ринку є незалежним гравцем і їм просто розвивати перспективні й інноваційні проекти. Наприклад, біометановий проект або LNG-термінал як самостійні інноваційні ланки учасників і гравців на ринку природного газу в Європі. Друга модель – неринкова. Її сутність полягає в тому, що є абсолютна вертикаль влади в галузі. І всі за командою виконують вказівки від однієї людини або групи людей. Саме цей варіант зараз реалізується в Україні. Вважаю його корупційним і тупиковим", – сказав Тютюнник.

На його думку, ця модель не відповідає європейським директивам і законам, але дуже подібна до тієї, що існує в росії. Радянську монополію неможливо інтегрувати до європейського простору.

ОСТАННЄ

Стародавні міста у смартфоні: Sense Bank презентує новий етап гри «Подорож Україною»

«Укрнафта» запрошує перевізників з досвідом перевезень світлих нафтопродуктів

Делегація Європейського Союзу в Україні оголошує новий набір для участі в oнлайн-курсах EU Study Days

НКЦПФР: Аграрний ринок має всі передумови повторити успіх біржової торгівлі деревиною

Підтримуємо енергетиків, аварійні служби, ДСНС та поліцію: у січні кава і хот-доги на UKRNAFTA для них безкоштовні

«Ринок деревини в Україні потребує системного закону для подальшого розвитку» – Костянтин Шевчук

Інвестиційно-будівельний конгрес та REM Awards відбудуться 26 березня у Києві

Sense Bank призначив антикорупційного уповноваженого

Комплексні системи для ферм: VADA змінює підхід до інженерії

Внесок в освіту: ОТП БАНК переказав 1 млн грн на стипендії в KSE University для студентів-переселенців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА