Інтерфакс-Україна
20:40 22.11.2021

Постковідний синдром можуть мати 5-7% людей, які перенесли COVID

2 хв читати

Київ. 22 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Постковідний синдром може мати місце у 5-7% осіб, які перенесли COVID, таку думку висловив завідувач кафедри нефрології Національного університету охорони здоров'я України (НУОЗУ) ім. Шупика Дмитро Іванов на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у понеділок.

Коли проаналізували смертність людей від COVID-19 і порівняли, які супутні захворювання вони мали, виявилося, що переважно це п'ять захворювань. Три з них - це захворювання нирок. На на першому місці вмирають люди, які мають трансплантовану нирку, на другому ті, хто має ниркову недостатність", – сказав Іванов.

У свою чергу керівник напряму реабілітації мережі медичних клінік "Адоніс" Вадим Керестей зазначив, що основні наслідки COVID-19 у пацієнтів виражаються у вигляді задишки, зниження фізичної активності, зменшення толерантності до фізичного навантаження, запаморочення, втрати координації та апатії.

"Усі ці наслідки потребують допомоги фізичного терапевта", - сказав Керестей.

Доцент кафедри кардіохірургії НУОЗУ, лікар-кардіолог вищої категорії Наталія Ященко наголосила на необхідності обов'язкового медогляду після перенесеного СOVID-19.

"Якщо ковід був симптомний, то всі пацієнти мають щонайменше через два-чотири тижні пройти контроль показників крові, здати загальний аналіз крові, перевірити функцію нирок, печінки, можливо, системи коагуляції. Крім того, обов'язково варто зробити електрокардіограму", - сказала Ященко.

У свою чергу акушер-гінеколог вищої категорії Володимир Терехов наголосив на необхідності вакцинації проти COVID-19.

"Краще передчасно зробити щеплення і бути готовим до потрапляння вірусу в організм. Тому перед вагітністю обов'язково варто вакцинуватися. Потрібно прищепитися настільки раніше, наскільки це можливо", - сказав Терехов.

Водночас, за словами психолога, психоаналітика Олени Буц, якщо у людини виникають якісь страхи, побоювання після хвороби, то їй необхідна допомога психолога та психоаналітика, оскільки людина приходить у стан нервозності, фобії, страху. При цьому вона додала, що наявність якогось психічного захворювання значно погіршує його стан.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Замість спростування окремих елементів пропаганди треба створювати цілісну картину світу, де ворожі наративи втрачають сенс – дискусія про інформоборону

Авіакомпанія "Українські вертольоти" заявляє про чергову безпідставну інформатаку на компанію

В Україні є великі шанси на формування нової партії євроскептиків після війни - політолог

В України неможливий "грузинський сценарій" після виборів - аналітик

Позитивне ставлення до РФ засвідчують 3% українців, 10% вважають російський "мирний план" прийнятним – дослідження

Help оголосила про старт реєстрацій на фінансування гуманітарних проєктів "Німецька підтримка українським громадам"

Лише 2,2% українців перестали вживати електронні сигарети після заборони – соцопитування

Українці починають курити в середньому в 19,8 років – соцопитування

Польща після виборів: політичний розкол, економічна реакція та перспективи України

Нам потрібне суспільство, де людська гідність, солідарність та відповідальність є основою для прийняття рішень - Юрій Гончаренко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА