Інтерфакс-Україна
16:46 29.06.2019

Після переходу в опозицію керівництво Демпартії Молдови подало у відставку

2 хв читати
Після переходу в опозицію керівництво Демпартії Молдови подало у відставку

Усе керівництво Демократичної партії Молдови подало у відставку після того, як ДПМ заявила 14 червня про перехід в опозицію, повідомив на прес-конференції в суботу віце-голова партії, колишній прем'єр-міністр Павел Філіп.

"Після подій, що відбулися, та зміни влади усе керівництво Демпартії подало у відставку. Таке рішення ухвалено сьогодні на засіданні Національної ради ДПМ. Зі своїх посад пішли генеральний секретар партії та всі віце-голови ДПМ. Ви знаєте, що голова партії Володимир Плахотнюк оголосив про свою відставку на початку тижня", - сказав Філіп.

Він повідомив, що ухвалено рішення про те, що він виконуватиме обов'язки голови ДПМ до з'їзду партії, який буде скликано 27 липня.

"На цьому з'їзді буде обрано нове керівництво партії та затверджено нову програму ДПМ, що покликана реформувати політформування. Демпартія залишиться сильним та абсолютно необхідним для Молдови політичним формуванням. ДПМ завжди сприяла збереженню рівноваги в молдовській політиці. Нині це також необхідно, оскільки створена в Молдові правляча коаліція лівих і правих абсолютно неприродна", - сказав колишній прем'єр.

За його словами, ДПМ проведе аналіз допущених помилок, щоб реформувати партію та зробити її сильнішою.

"ДПМ залишається важливою партією, і ми розуміємо, що потрібно змінити, щоб у нас було політичне формування соціального спрямування, яке ґрунтується на європейських цінностях", - наголосив Філіп.

Він повідомив також, що в суботу відбулися останні заходи Демпартії в нинішньому величезному новому офісі в центрі Кишинева.

"Ми розуміємо, що ДПМ більше не в змозі буде утримувати нинішню штаб-квартиру, тому було вирішено переїхати в інше приміщення. Поки що я не знаю, де буде новий офіс партії", - заявив Філіп.

Як повідомлялося, 14 червня завершилася гостра політична криза в Молдові. Демпартія не хотіла визнавати нову парламентську більшість і уряд, через що в Молдові виникло двовладдя. Після того, як усі зовнішні партнери, включно з Росією, США та Євросоюзом визнали новий уряд, сформований правим блоком ACUM та Партією соціалістів, уряд Філіпа подав у відставку, а партія перейшла в опозицію. Відразу після цього лідер ДПМ Плахотнюк і його найближче оточення втекли з країни. Ще через тиждень він заявив у соціальних мережах, що склав із себе повноваження голови партії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Умєров: Європа перебирає на себе провідну роль у наданні безпекової допомоги

Партнери виділяють понад EUR21 млрд на військову допомогу Україні - міністр оборони Британії

Умєров: Гегсет брав участь у "Рамштайні", це означає, що США продовжує надавати допомогу і не стоїть осторонь від нас

Пісторіус: Враховуючи триваючу агресію РФ, мир в Україні, схоже, недосяжний у найближчому майбутньому

Поворозник продовжить обіймати посаду першого заступника мера Києва після звільнення з посади в КМВА - КМДА

Нацбанк спрямував запит до МІБ щодо витрат "Справи громад" та БФ Порошенка на ЗСУ, стверджують у "Євросолідарності"

Єрмак спростував інформацію про нібито підготовку виборів на літо

РФ пропонує США укладати угоду про копалини через Дмітрієва, вона передбачає часткове зняття санкцій – Зеленський

МЗС вітає ухвалення резолюції ПАРЄ "Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності"

МЗС України про поновлення Нетребко у Королівському оперному театрі у Лондоні: закликаємо припинити надавати прихильникам Путіна платформу для пропаганди

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА