Інтерфакс-Україна
14:33 04.07.2018

Омбудсмени України та Литви обговорили залучення європейських інституцій омбудсменів до звільнення українських політв'язнів у РФ

2 хв читати

Питання розробки механізму залучення європейських інституцій омбудсменів до звільнення українських політв'язнів у РФ обговорила у Вільнюсі уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова під час зустрічі з омбудсменом сейму Литовської Республіки Раймондасом Шукісом і керівником офісу литовського омбудсмена Аугустінасом Нормантасом.

Як повідомляє в середу вдень прес-служба українського омбудсмена, Л.Денісова під час зустрічі розповіла про свою поїздку до Росії та зазначила, що гарантії, надані їй президентом РФ Володимиром Путіним щодо відвідування українських політв'язнів, не були виконані російською стороною. "Зі свого боку, Україна робила все можливе, щоб налагодити комунікацію з Росією в питанні політичних в'язнів. Проте ні обіцяної взаємності, ані синхронності, ані дзеркальності російською стороною забезпечено не було", - розповіла вона.

Омбудсмен повідомила, що нещодавно звернулася до послів ЄС із проханням на саміті Україна-ЄС ухвалити резолюцію щодо українських політв'язнів. Крім того, Л.Денісова звернулася до комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович з пропозицією щодо можливості здійснення спільного візиту до утримуваного в колонії суворого режиму українського політв'язня, кінорежисера Олега Сенцова та інших українських політв'язнів. Уповноважений зазначила, що незабаром планується зустріч із Д.Міятович для детального обговорення цього питання.

"Зі свого боку Р.Шукіс та А.Нормантас підтримали Л.Денісову і зазначили, що готові співпрацювати в розробці механізму та подальших кроків щодо залучення європейських інституцій омбудсменів до звільнення українських політв'язнів", - йдеться в повідомленні.

ОСТАННЄ

Арахамія: робоча група має визначити можливість одночасного онлайн та офлайн голосування на виборах

В Україні зруйновано значну кількість виборчих дільниць - Корнієнко

Наступне засідання робочої групи з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни відбудеться до 9 січня - Корнієнко

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський

Україна може провести вибори одночасно з референдумом щодо мирної угоди - Зеленський

Порошенко: РФ вже стирається, Україні треба бути міцніше та відповідальніше, щоб не стертися раніше

Українська дипломатія у 2026 сфокусується на зміцненні війська, розвитку ОПК, тиску на РФ і справедливому мирі – МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА