12:34 30.05.2014

Обвинувачені в Росії в підготовці терактів українці Сенцов, Чирній, Кольченко, Афанасьєв ніколи не входили до "Правого сектора" - координатор групи допомоги Сенцову

2 хв читати

Затримані в Москві українці Олег Сенцов, Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній, Олександр Кольченко ніколи не входили до "Правого сектора", стверджує журналіст, інформаційний координатор ініціативної групи допомоги Олегу Сенцову Катерина Сергацкова.

"Для тих, хто раптом засумнівається: ці хлопці ніколи не входили ні до якого "Правого сектора" й не готували ніяких терактів, це абсолютно мирні люди, які виступали за цілісність України. Наразі з них вибивають зізнання, і не виключено, що хто-небудь із них таки зізнається, тому що в "Лефортово" складно не зізнатися. Це просто дикий абсурд. Слів немає", - написала вона на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook у п'ятницю.

К.Сергацкова також додала: "Ну що, друзі, в Росії нині 37-й рік".

Раніше у ФСБ Росії повідомили про затримання на території Республіки Крим членів диверсійно-терористичної групи (ДТГ) "Правого сектора", членів якої підозрюють у підготовці диверсійно-терористичних актів у низці міст півострова.

О.Сенцова, Г.Афанасьєва, О.Чирнія та О.Кольченка взято під варту, найближчим часом їм буде пред'явлено обвинувачення у вчиненні злочинів, повідомляє ЦЗГ ФСБ.

Водночас раніше вже повідомлялося, що 11 травня співробітники російських правоохоронних органів у Криму затримали українського кінорежисера О.Сенцова. Йому інкримінують організацію теракту. 19 травня з'явилася інформація про те, що його перевели до московського СІЗО.

29 травня представник МЗС України повідомив, що український кінорежисер О.Сенцов перебуває в московському слідчому ізоляторі. "Ми можемо підтвердити, що затриманий Олег Сенцов перебуває в Москві. Учора відбулася зустріч із ним російського адвоката", - повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс у четвер журналістам.

За його словами, з О.Сенцовим також перебуває ще один затриманий раніше в Криму громадянин України О.Кольченко.

Українське посольство в Росії вкотре зробило запит для проведення зустрічі з О.Сенцовим та О.Кольченком, а також з іншими громадянами України, яких, за інформацією української сторони, було затримано у тій самій кримінальній справі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА