Інтерфакс-Україна
13:33 14.05.2014

ТВК не мала права знімати Оробець із виборів мера Києва на тих підставах, про які повідомила кандидат, - "ОПОРА"

1 хв читати
ТВК не мала права знімати Оробець із виборів мера Києва на тих підставах, про які повідомила кандидат, - "ОПОРА"

Київська територіальна виборча комісія не мала права знімати кандидата на посаду мера Києва, нардепа Лесю Оробець через її висунення від різних політичних партій, оскільки цього не було, вважає координатор виборчої та парламентської програм громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

"У цьому разі є висунення в мери Києва як самовисуванця та як безпартійного в списку політичної партії до Київради. Якщо є посилання виключно на цю норму закону (про заборону висуватися одночасно від двох та більше партій), то зняття з реєстрації є необґрунтованим", - сказала вона на прес-конференції в середу в Києві, коментуючи зняття Л.Оробець.

Експерт зазначила, що їй не вдалося поки що ознайомитися з ухваленим тервиборчкомом рішенням та його аргументацією, тому вичерпний коментар у цій ситуації наразі надати неможливо.

Як повідомлялося, в середу Л.Оробець в соцмережі Facebook повідомила, що територіальна виборча комісія зняла з виборів мера Києва її кандидатуру. "Формальною підставою було те, що в мери я йду як самовисуванець і як позапартійна очолюю партійний список (ст. 35). Зняття відбулося в останній можливий день (давня фішка - ще при Кучмі так знімали)", - зазначила вона.

ОСТАННЄ

Нардепи "Євросолідарності" ініціюють постанову Верховної Ради щодо захисту енергетики

Макрон висловив жаль з приводу того, що США "відмовляються від міжнародних правил"

Підгрупи робочої групи до кінця січня підготують пропозиції щодо виборів в особливий період та повоєнний час

Законодавство забороняє одночасне проведення виборів та референдуму - Ключковський

Тимошенко закликала дати "політичну відсіч" дискусіям про вибори під час війни

Фракція "Слуга народу" у понеділок розгляне кадрові питання, заслухає кандидатів на посади міністрів - Палійчук

Порошенко закликав дати правову оцінку діяльності підпільних "шкіл руского міра"

Більшість українців вважають, що Європа серйозно допомагає Україні, і не довіряють США – опитування

Глави МЗС України та Чехії домовилися "перегорнути сторінку нещодавніх обмінів заявами" та посилити політичний діалог на рівні міністерств

Фон дер Ляєн про мету засідання Коаліції охочих у Парижі: надати Україні надійні гарантії безпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА