12:16 28.01.2013

Жириновський про пред'явлений Україні борг за недобір газу: Всі за все платять

3 хв читати
Жириновський про пред'явлений Україні борг за недобір газу: Всі за все платять

Керівник фракції ЛДПР у Державній Думі Російської Федерації Володимир Жириновський вважає, що не можна говорити про безкоштовні постачання енергоносіїв, і що тези про те, що "хтось когось годує" уже в минулому.

"Говорити про те, щоб отримувати газ безкоштовно - цього не можна. Всі за все платять", - сказав В.Жириновський на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" на тему: "Росія - Україна: розважливе євросусідство або слов'янський альянс?" у понеділок.

Він додав, що радянська ідеологія про те, що "хтось когось годує" уже в минулому. "Торгівля окремо! Навіть родичам допомагати не треба!", - заявив він.

В.Жириновський також зазначив, що в нинішній ситуації Росія не тисне на Україну, а виконує укладений раніше договір і хоче, щоб цей договір виконувала й Україна.

"Укладається угода - потрібно виконувати, не виходить - потрібно іншу укладати", - зазначив В.Жириновський.

Як повідомлялося, російський "Газпром" виставив НАК "Нафтогаз України" рахунок на суму близько $7 млрд за недобір природного газу в 2012 році. Водночас у держхолдингу знову наголосили, що компанія в повному обсязі оплатила отриманий від російської компанії газ за раніше виставленими рахунками. При цьому "Нафтогаз України" неодноразово повідомляв російській компанії про намір знизити закупівлі природного газу в 2012 році.

Україна у 2012 році скоротила імпорт природного газу на 26,5% (на 11 млрд 863,9 млн куб. м) порівняно з 2011 роком - до 32 млрд 939,3 млн куб. м. Практично весь цей обсяг газу імпортовано з Росії НАК "Нафтогаз України" та підконтрольною Дмитру Фірташу OstChem Holdіng Lіmіted (Кіпр).

"Нафтогаз України" імпортував минулого року 24,9 млрд куб. м російського газу за контрактом із "Газпромом" і близько 55 млн куб. м за реверсною схемою відповідно до контракту з RWE (Німеччина).

Тим часом, згідно з чинним контрактом від 19 січня 2009 року, "Нафтогаз" мав купити 52 млрд куб. м газу, мінімальні зобов'язання (take-or-pay) становлять 41,6 млрд куб. м. Контракт також передбачає зниження за домовленістю сторін контрактного обсягу закупівлі газу максимум на 20%, при цьому така угода має бути укладена не пізніше, ніж за шість місяців до початку року постачання.

"Нафтогаз" проводив переговори з "Газпромом" про зниження мінімального обов'язкового обсягу закупівлі до 27 млрд куб. м газу на рік через його високу ціну, проте сторони не дійшли згоди.

Контракт 2009 року не задовольняє українську сторону, яка домагається перегляду цінових параметрів контракту. В цьому зв'язку український держхолдинг має намір знижувати закупівлі російського енергоресурсу та з листопада почав використання своїх газотранспортних потужностей у реверсному напрямку для закупівель газу в Європі.

У 2010 році "Нафтогаз" отримав "знижку" в $100 на тисячу куб. м (обнулення російського експортного мита) в обмін на продовження перебування російського військового флоту в Криму.

Незважаючи на "знижку", ціна російського газу для України у 2011-2012 роках дорівнювала або була вищою за його вартість для деяких європейських країн, хоча "плече доставки" палива в Україну значно менше.

Так, закупівля газу в Європі наприкінці минулого року коштувала "Нафтогазу" дешевше, ніж у Росії. За даними Державної служби статистики, середня ціна природного газу, імпортованого в листопаді 2012 року НАК з Німеччини, становила $425 за 1 тис. куб. м, тоді як російський газ коштував держхолдингу близько $430.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА