16:26 26.02.2020

Масова згода медпрацівників на "мінімалку" - самодіяльність керівництва медзакладів

2 хв читати
Масова згода медпрацівників на "мінімалку" - самодіяльність керівництва медзакладів

Масове написання медпрацівниками заяв про згоду отримувати мінімальну заробітну плату - це самодіяльність керівництва медзакладів, жодної вказівки від Міністерства охорони здоров'я не надходило, сказала міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Наприклад, недавно ми бачили, що керівники деяких закладів змінили суттєві умови трудових договорів. На якій підставі вони ухвалили такі рішення? (...) Це коли вони змусили всіх написати заяву, що вони згодні на мінімальну зарплату", - сказала вона.

"У багатьох випадках говорили, що ця вказівка йде від МОЗ, хоча в жодному разі у міністерстві такої ідеї не виникало. Але замість того, щоб пояснити працівникам особливості колективного договору, керівники зробили по-своєму. Тому в деяких закладах така самодіяльність відбувалася", - додала міністр.

Скалецька наголосила, що після старту другого етапу реформи міністерство буде змушене моніторити та коригувати рішення керівництва клінік.

"1 квітня розпочинається інша модель, яка веде до рішення окремих головних лікарів, і ці рішення треба буде моніторити, можливо - коригувати, тому що у головного лікаря з'явиться свобода господарської діяльності, і вона може й мотивувати лікаря, й зробити щось неправильно", - сказала вона.

При цьому Скалецька додала, що місцева влада часто безвідповідально ставиться до власних обов'язків і запевняє населення, що не відповідає за медзаклади.

"На жаль, в контексті виборів місцева влада іноді не до кінця відповідально ставиться до своїх обов'язків і маніпулює, коли запевняє місцевих жителів, свої громади, що вона за свої лікарні не відповідає. Наприклад, до мене приїжджає мер або його заступник і каже, що вони можуть зробити нам послугу і придбати обладнання у власну комунальну лікарню. І найгірше, що цей мер не розуміє, що купувати обладнання - це його прямий обов'язок", - сказала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Представники фармринку зустрілись з Верещук: Обговорили ризики нового регулювання

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА