11:49 31.07.2024

Лабораторія ІГЗ ім. Марзєєва просить Зеленського запобігти переданню лабринку в приватні руки

2 хв читати
Лабораторія ІГЗ ім. Марзєєва просить Зеленського запобігти переданню лабринку в приватні руки

Лабораторія Інституту громадського здоров'я ім. Марзєєва просить президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра, керівництво СБУ і Міністерства охорони здоров'я запобігти переданню ринку лабораторного контролю лікарських засобів у приватні руки.

"Держконтроль якості лікарських засобів переводиться в руки приватного бізнесу, при цьому Держлікслужба використовує у своїх цілях приватну уповноважену лабораторію "Добробут-Лікилаб", створену під себе. Просимо вас втрутитися і навести лад у фармацевтичній галузі України, адже зволікання призведе до втрати галуззю наукового потенціалу, напрацьованого досвіду та компетентних фахівців у майбутньому", - йдеться в тексті листа інституту до керівництва країни та галузі, текст якого має у своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

Автори звернення зазначають, що "представники фармринку залякані, мовчать, терплять тиск і погрози з боку керівництва Держлікслужби".

"Використовуючи силові методи й такі дії, як залякування, погрози судами та розбірками в держструктурах, позаплановими перевірками, наклепами, погрозами виключення з числа уповноважених лабораторій, брехливими публікаціями у ЗМІ тощо в Україні знищують єдину серед бюджетних держустанов прекваліфіковану ВООЗ акредитовану і сертифіковану за міжнародними стандартами лабораторію", - наголошують автори звернення.

Колектив ІГЗ ім. Марзєєва заявляє, що планує звернутися до європейських партнерів і ВООЗ.

Як повідомлялося, завідувачка лабораторії інституту ім. Марзєєва Наталія Останіна вважає, що керівництво Держлікслужби витісняє лабораторію з ринку контролю якості лікарських засобів, передаючи направлення на контроль якості від Держлікслужби приватній лабораторії ТОВ "Добробут-Лікилаб".

Державну науково-дослідну лабораторію з контролю якості лікарських засобів ДУ ІГЗ ім. Марзєєва НАМНУ створено в 1996 році, в ній працюють чотири доктори наук, 10 кандидатів наук і 30 наукових співробітників. Акредитована Національним агентством з акредитації України відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 (EN ISO/IEC 17025:2017, IDT; ISO/IEC 17025:2017 IDT), атестована Держлікслужбою, Система управління якістю сертифікована Українським медичним центром сертифікації на відповідність вимогам ДСТУ EN ISO 9001:2018.

Лабораторія єдина серед наукових держустанов була прекваліфікована ВООЗ на право здійснювати контроль якості лікарських засобів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

Ляшко: спостерігаємо тривожну ситуацію зі збільшенням госпіталізацій з ускладненнями грипу та COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА