19:21 14.06.2024

Участь у Саміті миру візьмуть 100 делегацій, зокрема 57 глав держав і урядів - Швейцарія

2 хв читати
Участь у Саміті миру візьмуть 100 делегацій, зокрема 57 глав держав і урядів - Швейцарія

У Саміті миру, який відкриється в суботу, 15 червня, у Швейцарії, візьмуть участь 100 делегацій, з яких 92 представляють держави з усього світу і 8 - міжнародні організації, повідомляє пресслужба уряду Швейцарії.

"Президентка Віола Амгерд відкриє Саміт з миру в Україні в суботу, 15 червня. У саміті візьмуть участь 100 делегацій, зокрема 57 глав держав і урядів з усього світу. Метою саміту є започаткування мирного процесу, формування довіри та визначення ідей щодо наступних кроків на шляху до такого процесу. Усім присутнім державам має бути надана можливість висунути своє бачення справедливого і тривалого миру в Україні", - йдеться в повідомленні.

Серед представників міжнародних організацій, які долучаться до Саміту, - президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, президент Європейської ради Шарль Мішель, голова Європейського парламенту Роберта Мецола, генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич, голова ОБСЄ Ян Борг, заступниця генерального секретаря ООН Розмарі ДіКарло, генеральний секретар Організації американських держав Луїс Альмагро та Вселенський патріарх Варфоломій.

Серед країн-учасниць саміту 57 представлені на найвищому рівні, 29 - на рівні міністрів, переважно глав МЗС. Шість країн - Бразилія, Індонезія, Ізраїль, Об'єднані Арабські Емірати, Філіппіни, Південна Африка - на рівні послів.

Зазначається, що Бразилія, Вселенський патріархат, Святий Престол і ООН представлені на саміті не як учасники, а як спостерігачі. Китайська Народна Республіка на Саміті миру не представлена.

Метою цього саміту є початок мирного процесу. Щоб досягти цього, йдеться в повідомленні, необхідні кілька елементів: найширший можливий рівень участі як сигнал підтримки, розвиток спільного розуміння щодо трьох тем, які піддаються зміцненню довіри, а саме ядерної безпеки, продовольчої безпеки та гуманітарного виміру, а також представити бачення наступних кроків, до яких буде залучено Росію.

"Приймаючи цей саміт, Швейцарія забезпечує платформу для діалогу, де всі присутні держави можуть внести свої ідеї щодо справедливого та тривалого миру в Україні. Участь 100 держав і організацій з усього світу є хорошою відправною точкою для цього процесу. Програма передбачає як пленарні засідання, так і дискусії на три теми, про які було згадано раніше. До них належать теми глобального інтересу, які безпосередньо стосуються великої кількості держав і які розглядалися в різних мирних планах, запропонованих щодо миру в Україні. Чи то в гуманітарній сфері, з обміном військовополоненими, звільненням цивільного населення та репатріацією дітей, чи в сферах ядерної та продовольчої безпеки – країни, які самі зазнали конфлікту, можуть внести свій власний досвід у всі ці теми", - наголошується в повідомленні.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА