Інтерфакс-Україна
21:48 29.12.2023

Данія направить фрегат у Червоне море для захисту торговельного судноплавства

2 хв читати

Данія направить фрегат Esbern Snare Королівських військово-морських сил Данії для підтримки багатонаціональних військово-морських сил, що захищають торговельне судноплавство в південній частині Червоного моря поблизу узбережжя Ємену, повідомляє в п'ятницю Міністерство оборони Данії.

"Ми стурбовані серйозною ситуацією, що складається в Червоному морі, де тривають неспровоковані напади на цивільне судноплавство. Для данського і міжнародного судноплавства, а також для розвитку регіону вирішальне значення має можливість безпечного плавання в цьому районі. Данія вже робить свій внесок у гарантування морської безпеки в цьому районі, і уряд хоче збільшити свій внесок, розмістивши данський фрегат. У новому році ми представимо данському парламенту пропозицію щодо резолюції з цього приводу", - заявив міністр оборони Троелс Лунд Поульсен.

Наразі Данія направляє в CMF трьох штабних офіцерів, зокрема одного штабного офіцера для участі в операції "Prosperity Guardian" (OPG). У січні уряд подає данському парламенту резолюцію з пропозицією надати OPG фрегат, який може бути розгорнутий з кінця січня.

"Атаки в Червоному морі та Аденській затоці і навколо них загрожують морській безпеці, нашій судноплавній галузі та світовій торгівлі. Як велика морська держава, ми несемо відповідальність за зміцнення морської безпеки. Зараз ми робимо те ж саме, постачаючи фрегати в коаліцію, очолювану Америкою. Це не може залишитися поза увагою, коли хусити, у і без того підвищеній ситуації з безпекою, нападають на міжнародне судноплавство", - заявив міністр закордонних справ Ларс Лекке Расмуссен.

Найімовірніше, йдеться про фрегат F342 Esbern Snare класу Абсалон 22 дивізіону 2 ескадри Королівських військово-морських сил Данії.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В PURL бере участь вже 21 країна на загальну суму зобовʼязань у $4,18 млрд - Сибіга

Держбюджет-2026 передбачає 298,8 млрд грн фінансування на освіту і науку

Необхідно відновити обов’язкові конкурси на керівників закладів освіти там, де дозволяє безпекова ситуація, - освітній омбудсмен

Окупанти розстріляли українського військовополоненого у Свято-Покровському Донецької області - DeepState

ПС ЗСУ: Зафіксовано влучання 57 ворожих БпЛА у 13 локаціях минулої ночі

Удари РФ по енергетиці залишили без світла споживачів в чотирьох областях – Міненерго

Обшуки проходять у нардепа Скороход, НАБУ заявило про викриття злочинної групи

Держкомтелерадіо додало 6 книжок до переліку антиукраїнських видань у листопаді

Бійці ГУР за два тижні знищили 8 ворожих цілей у Криму, зокрема бомбардувальник та радари

На Бессарабському ринку завершують підготовку до запуску гастрономічного проєкту "Бессарабка. Ринок їжі" - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА