Інтерфакс-Україна
21:24 17.05.2023

США вітають продовження зернової угоди

1 хв читати
США вітають продовження зернової угоди

Вашингтон позитивно оцінює факт продовження чорноморської зернової ініціативи ще на два місяці і продовжить працювати з Анкарою і ООН для її подальшого функціонування, заявив у середу представник Держдепу Ведант Патель.

"Ми вітаємо продовження угоди", - сказав Патель на брифінгу.

За словами Пателя, США продовжать працювати з ООН і турецькими партнерами, щоб забезпечувати продовження ініціативи стільки разів, скільки буде потрібно.

Раніше в середу президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що чорноморську зернову ініціативу продовжили ще на два місяці.

"Зернову угоду" уклали в Стамбулі 22 липня 2022 року. За участю ООН, України, Туреччини та Росії відбулося підписання двох документів - зі створення коридору для вивезення зерна з трьох українських портів (Чорноморська, Одеси та Південного) і зі зняття бар'єрів на експорт російського продовольства і добрив.

Дію ініціативи продовжували в листопаді 2022 року на 120 днів. Таким чином, термін її дії закінчився 18 березня, тоді "зернову угоду" продовжили ще на 60 днів - до 18 травня.

 

 

ОСТАННЄ

Київ забезпечить гарячим харчуванням мешканців, які стоять на обліку в територіальних центрах районів

Кличко: у Києві без опалення близько 500 багатоповерхівок, енергодефіцит зріс після нічної атаки

Новий мультифункціональний простір з укриттями відкрився у Лозуватській громаді на Дніпропетровщині

В Україні зберігається морозна погода: вночі 12-17° морозу, на півночі – до 20°

Зеленський поінформував премʼєра Нідерландів про російські удари

Британія передала ДСНС України два броньовані автомобілі Toyota

Новим директором з маркетингу "МакДональдз" в Україні, Чехії та Словаччині призначено Яна Дігела

Посадовця Чернівецької митниці викрито на систематичних хабарях - ДБР

Україна на позачерговому засіданні Ради Україна-НАТО закликала до посилення ППО країни

ФАО та Норвегія виділяють $4 млн для підтримки 6 тис. сільських домогосподарств у 3 прифронтових областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА