Інтерфакс-Україна
18:55 16.11.2022

Скільки часу займе оголошення рішення нідерландським судом у справі про збитий МН17 - невідомо, його можна буде оскаржити

4 хв читати
Скільки часу займе оголошення рішення нідерландським судом у справі про збитий МН17 - невідомо, його можна буде оскаржити

Окружний суд Гааги, завершивши розгляд справи про збитий 17 липня 2014 року в небі над українським Донбасом пасажирський лайнер рейсу МН17 Малайзійських авіаліній, який прямував із Амстердама в Куала-Лумпуру, оголосить своє рішення в четвер у другій половині дня. Скільки триватиме оголошення - не відомо.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили у Гаазькому окружному суді.

За словами співрозмовника агентства, оголошення відбудеться у судовому комплексі Схіпгол, у якому відбувся весь судовий процес, розпочатий 9 березня 2019 року. "Суд оголосить рішення усно у відкритому засіданні, коротко пояснивши, як вони дійшли рішення. Початок запланований на 14:30, проте, як довго триватиме читання рішення - невідомо. Слухання відбудеться так само, як і всі інші дні слухань, у залі суду, де є можливість вести пряму трансляцію, для преси створено тимчасовий пресцентр", - сказали в суді.

У суді утрималися повідомити, скільки саме рідних та близьких загиблих очікується у день ухвалення рішення. "Ми очікуємо, що до оголошення рішення буде виявлено великий інтерес, але не можемо назвати конкретні цифри".

Аналогічно в суді відповіли на запитання про кількість представників засобів масової інформації, а також про те, з яких країн, включаючи РФ, вони будуть. "Інтерес з боку представників преси дуже великий, але ми не можемо робити жодних заяв про кількість, як і про те, які ЗМІ будуть представлені", - прокоментував співрозмовник агентства.

Говорячи про можливість сторін обвинувачення та захисту оскаржити рішення, в суді пояснили, що для прокуратури та обвинувачених термін оскарження становить 14 днів після винесення вироку. "Для підозрюваних, які не з'явилися та які не були представлені захистом, 14-денний термін починається лише з дня, коли підозрюваному стало відомо про вирок. Отже, мають бути обставини, з яких випливає, що він ознайомився із вироком. Такою обставиною може бути те, що він реагує на заяву у ЗМІ", - деталізували в суді.

Крім того, за словами співрозмовника агентства, у Нідерландах можна подати апеляцію двічі - один раз до Апеляційного суду, потім - Верховного суду.

Торкаючись приведення вироку в дію, суд констатував, що це не належить до його обов'язків. "Обов'язок суду - оприлюднити вирок, зокрема транслюючи його у прямому ефірі, публікуючи для ознайомлення та випускаючи пресреліз. Інформування обвинувачених та приведення вироку в дію входить до обов'язків прокуратури", - роз'яснили в суді.

Відповідаючи на запитання про те, чи проситиме суд переправити до Нідерландів для відбування вироку одного з обвинувачених - Ігоря Гіркіна, за впіймання якого обіцяна нагорода у сумі 100 тис. доларів, і який може наразі воювати у складі окупаційних російських військ, співрозмовник агентства відповів коротко: "За це відповідає прокуратура".

Відповідаючи на запитання, чи відігравав під час винесення рішення суду будь-яку роль фактор війни, яку проти України веде Росія, зокрема, як ще один доказ того, що за постачанням системи "Бук", з якої був збитий МН17, стоїть РФ, представник суду відповів, що "якщо суд знайде щось щодо цього, це буде відображено у вироку".

У суді відкинули можливість, що рішення суду може бути політично мотивованим, як це може сказати російська сторона, яка неодноразово заявляла, що результати розслідування катастрофи МН17 були політично мотивованими. "Завдання суду - здійснення правосуддя після справедливого, прозорого та публічно видимого процесу. Суд не про політику", - запевнили у суді.

Як відомо, за результатами розслідування авіакатастрофи рейсу МН17 прокуратура висунула обвинувачення трьом громадянам Росії та одному українцю - Ігорю Гіркіну, Сергію Дубінському, Олегу Пулатову та Леоніду Харченку. Обвинувачення було висунуто за двома статтями Кримінального кодексу Нідерландів - за те, що вони спричинили катастрофу рейсу МН17, внаслідок якої загинули 298 пасажирів (ст. 168) і за вбивство 298 пасажирів рейсу МН17 (ст. 289). Покарання було запрошено у вигляді довічного ув'язнення.

Жоден із них у залі суду не з'явився, і лише один обвинувачений - Пулатов - був представлений нідерландськими адвокатами, у зв'язку з чим справи слухалися одночасно, але не об'єднано, оскільки захист, беручи участь у судовому процесі, реалізовував право заявляти клопотання та вимагати додаткові розслідування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін виділив 5,2 млрд грн для відбудови та експлуатації доріг у фронтових та прифронтових регіонах - Шмигаль

Стефанішина до Єврокомісії: ми очікуємо, що рішення про відкриття першого переговорного Кластера буде ухвалене якнайшвидше

В Покровську лишається менше 2,4 тис жителів, у неділю поранені дві мешканки – міськадміністрація

УЗ відновила пасажирські сервіси на 90% після кібатаки - голова правління - голова правління

У Харкові рятувальники ліквідували масштабну пожежу на підприємстві, спровоковану масованою атакою ворожих БпЛА

Організатори кібератаки на "УЗ" не отримали персональних даних пасажирів та інформації про військові вантажі

Харків’янка, яка передавала представнику РФ дані про Сили оборони в місті, отримала 15 років ув'язнення - прокуратура

"Укрзалізниця" впевнена, що кібератаку на її системи здійснила РФ

ЄС визнає українські засоби електронної ідентифікації в 2027 році - Мінцифри

Подружжя Зеленських і іноземні делегації вшанували пам’ять загиблих у Бучі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА