08:16 07.03.2019

Порошенко створив делегацію з підготовки угоди з ЄС про розширення на територію України Європейської геостаціонарної системи

2 хв читати

Президент України Петро Порошенко розпорядився створити делегацію для підготовки проекту угоди з ЄС про розширення Європейської геостаціонарної навігаційної оверлейної системи на територію України.

"Утворити делегацію України для участі у переговорах з Європейською Комісією щодо підготовки проекту Угоди між Україною та Європейським Союзом про розширення Європейської геостаціонарної навігаційної оверлейної системи (ЕГНОС) на територію України", - йдеться в розпорядженні №32 / 2019 рп оприлюдненому на сайті глави держави в середу ввечері.

Главою делегації призначено заступника голови Державного космічного агентства України Володимир Михеєва.

До документа додаються затверджені директиви делегації України для участі в переговорах.

ЕГНОС (англ. European Geostationary Navigation Overlay Service, EGNOS) - європейська геостаціонарна служба навігаційного покриття, призначена для поліпшення роботи систем GPS, ГЛОНАСС і Galileo на території Європи. Зона дії системи охоплює практично всю Європу, включаючи велику частину території України (за винятком територій східних областей країни - Донецької та Луганської). Система складається з мережі наземних станцій, головної станції, яка акумулює інформацію від супутників, і геостаціонарних супутників EGNOS, через які ця інформація транслюється на GPS-приймачі.

Україна і ЄС підписали угоду про співпрацю в проекті європейської ГНСС EGNOS / Galileо в грудні 2005 року в Києві. Україна ратифікувала угоду в 2007 році, ЄС - восени 2013 року. Заходи з розширення покриття системи EGNOS на територію України здійснюються в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Розділ 8 "Космос").

Узгоджені раніше сторонами плани практичної реалізації угоди включають, зокрема, розміщення на території України трьох контрольно-коригувальних станцій RIMS (Ranging and Integrity Monitoring Stations) для прийому сигналів від європейської ГНСС.

За оцінками експертів, для України запровадження системи EGNOS стане важливим фактором для підвищення рівня безпеки та ефективності авіаційного, сільськогосподарського та наземного транспортного секторів, а також інших сфер, особливо з точки зору міжнародної торгівлі. Впровадження системи EGNOS на всій території України сприятиме розвитку нових додатків у ключових галузях економіки.

Восени 2018 р глава ДКАУ Павло Дегтяренко в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" назвав вигідним застосування європейської ГНСС EGNOS / Galileo в Україні. "Коли ми спираємося на 2-3 глобальні навігаційні супутникові системи, ми можемо спростити і здешевити отримання навігаційної інформації", - сказав він, додавши: "Подібна можливість вибору, насамперед, дозволяє зменшити похибку у визначенні точностних координат".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

СБУ заочно повідомила про підозру російському співаку-пропагандисту "Шаману"

В столиці фіксується високий рівень забрудненості повітря

Невеликий сніг у східних, Сумській та Дніпропетровській областях у середу, на заході країни – 5-10° тепла

Повітряні сили ЗСУ: минулої ночі збито 6 крилатих ракет та 133 ворожих БпЛА

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА