10:25 30.01.2018

Перехід на держзакупівлі за Нацпереліком ліків усуне проблему формування номенклатур - заступник голови МОЗ України

2 хв читати

Перехід на державні закупівлі відповідно до Національного переліку основних лікарських засобів зніме проблему формування номенклатур, вважає заступник міністра охорони здоров'я Ольга Стефанишина.

"З часом, - сподіваюся, це буде скоро, - Україна перейде все-таки на використання Національного переліку лікарських засобів для національних закупівель, і так багато змін, як зараз, в номенклатурі вже не буде. Номенклатури будуть змінюватись тільки відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, коли будуть з'являтися нові препарати. Це буде правильна система", - сказав вона в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

О.Стефанишина зазначила, що нині система формування переліку закупівель в Україні "стара й неефективна, яка працює в Україні багато років і яку ми зараз змінюємо".

"Поки що все відбувається по-старому: є номенклатурні комісії, які щорічно створюють проекти номенклатур, потім ці проекти проходять громадське обговорення, і лише потім затверджуються. Зараз МОЗ готує проект постанови уряду, який затверджує перелік лікарських засобів і ВМП з дозування, форми випуску, кількості. Це доволі великий обсяг інформації, і його узгодження є тривалим", - сказала вона.

О.Стефанишина також підкреслила проблему відсутності реєстрів пацієнтів у визначенні потреби в лікарських засобах. "Є методика міжнародної організації, яка враховує народжуваність. У 2018 року ми хочемо змінити методику розрахунку, і почати хочемо з вакцин", - сказала вона.

Крім того, заступник міністра зазначила, що частина деяких закуплених за кошти держбюджету лікарських коштів не розвозиться в регіони, оскільки там сформувався надлишок цих препаратів.

"У регіоні препарат є в надлишку, тому їх везуть зараз. Або ж регіони не мають необхідних умов для зберігання, наприклад, вакцин. Тому регіони самі просять МОЗ затримати поставку (і у нас є відповідні листи з регіонів). Препарати чекають на державному центральному складі, коли регіон зможе їх прийняти. А в таблиці на сайті МОЗ це буде відображено як то, що поставка в регіон не була здійснена", - пояснила вона.


Повний текст інтерв'ю О.Стефанишиної читайте на головній сторінці агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За добу на фронті відбулося 97 бойових зіткнень, ЗСУ відбили 28 атак на авдіївському напрямку - Генштаб

На Харківщині знищено ворожий розвідувальний БПЛА - ОК "Схід"

В акваторії Чорного й Азовського морів нині перебувають 5 багатоцільових російських винищувачів - літаків Су-34 і Су-35

Унаслідок обстрілів у Нікопольському районі поранено місцевого жителя - Дніпропетровська ОВА

Унаслідок ракетної атаки в Кропивницькому районі поранено чоловіка, пошкоджено об'єкти інфраструктури - ОВА

За останній місяць ворог 444 рази застосував боєприпаси з хімічними речовинами - Генштаб ЗСУ

СБУ просить українців у Великодні свята обмежити відвідування масових заходів і не піддаватися на провокації

У Красногорівці частина ворожих груп встигли зайти та сховатися на території залишків вогнетривкого заводу, вживаються всі заходи, щоб вибити ворога з н.п. - ОСУВ "Хортиця"

Троє мирних жителів постраждали внаслідок ворожого ракетного удару по Чугуєву - поліція

Ми всі маємо зірвати російський наступальний задум - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА