08:22 11.10.2017

ООН назвала чотири країни, які влаштували 87% страт

2 хв читати
ООН назвала чотири країни, які влаштували 87% страт

Китай, Іран, Саудівська Аравія і Ірак провели 87% страт у світі в минулому році, повідомили в ООН. Незважаючи на те, що число страт скорочується, країни, у яких дозволена смертна кара, поки не поспішають від неї позбавлятися


Число страт по всьому світу скоротилося на 37% в 2016 році, а більшість смертних вироків доводиться всього на чотири держави, розповів генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, йдеться в повідомленні на сайті Центру новин організації. Виступ генсека приурочено до Всесвітнього дня проти смертної кари 10 жовтня.

За словами Гутерріша, близько 170 країн заборонили або припинили кари, а Гамбія і Мадагаскар роблять до цього "важливі кроки". При цьому 87% страт припадають на чотири держави - Китай, Іран, Саудівська Аравія і Ірак.

Гуттеріш зазначив, що смертний вирок не допомагає жертвам і не запобігає злочину, а суди не застраховані від помилок.


Процес приведення смертного вироку у виконання повинен бути прозорим, але багато країн, за словами Гуттеріша, порушують свої міжнародні зобов'язання приховуючи інформацію від сім'ї страченого, поскаржився генсек. "Відсутність відкритості демонструє неповагу до прав тих, хто засуджується до смерті, а також до їх сімей", - заявив Гуттеріш.

Гуттеріш закликав країни відмовитися від смертних вироків, так як цьому "варварському" покаранню не повинно бути місця в XXI столітті.

Страти причетних до тероризму частіше трапляються в країнах Близького Сходу. Так, у неділю, 24 вересня, іракська влада у в'язниці в місті Ен-Насирія повісила 42 бойовиків, звинувачених у причетності до тероризму. Правозахисники Amnesty International піддали масову страту критиці, закликавши іракську владу "визнати, що страти не є відповіддю на тероризм і не зроблять життя громадян в країні більш безпечним".

Рівно рік тому, також 10 жовтня, екс-генсек ООН Пан Гі Мун заявив, що смертні вироки для терористів часто виносять після несправедливих судових розглядів, що порушує права людини. За його словами, дотримання закону при загрозі екстремізму буде тільки підтримувати здатність суспільства боротися з тероризмом.

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Парламент ратифікував Конвенцію PЄ про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями

Президент Латвії заявив про плани збільшення видатків на оборону до 5% ВВП

До програми підготовки українських військових INTERFLEX приєдналась Албанія

На ЧАЕС продовжуються роботи з гасіння осередків тління та часткового розкривання конструкцій конфайнменту

Європейські лідери зустрінуться в Лондоні 2 березня для обговорення оборони - Туск

Обмеження е/е для промспоживачів у середу заплановано всього на три вечірні години доби – "Укренерго"

Кабмін призначив Коновалову заступником міністра освіти і Кісь головою Нацфонду досліджень

Рада розширила можливості спецзакладів загальної середньої освіти для реабілітації осіб з особливими потребами та військовослужбовців

Кабмін продовжив дію відстрочок заброньованих працівників до 31 березня – Шмигаль

Умєров зустрівся з делегацією міжнародного об’єднання парламентарів United for Ukraine, обговорили плани на 2025р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА