17:28 16.09.2016

Транш МВФ не знімає невизначеності щодо здатності України реалізовувати реформи – Fitch

2 хв читати
Транш МВФ не знімає невизначеності щодо здатності України реалізовувати реформи – Fitch

Рішення виконавчої ради Міжнародного валютного фонду (МВФ) надати Україні кредитний транш на $1 млрд є позитивним фактором, проте не знімає занепокоєння щодо спроможності країни реалізовувати реформи, погоджені з фондом, повідомляється в прес-релізі рейтингового агентства Fitch Ratings.

"Політична невизначеність і непроста програма реформ означають, що не можна виключати затримки з виділенням коштів в Україні в рамках програми МВФ в майбутньому, що вказує на збереження у країни зовнішніх факторів вразливості", - зазначено в документі.

Fitch нагадує, що надання Україні третього кредитного транша було відкладено майже на один рік, оскільки політична напруженість призвела до втрати попереднім коаліційним урядом більшості в парламенті і ускладнила проведення реформ урядом Володимира Гройсмана, який вступив на посаду у квітні.

Зміни, що відбулися з моменту схвалення агентством Fitch суверенного рейтингу України на рівні "CCC" у травні 2016 року, свідчать, що новий уряд країни зробить кроки з отримання відкладеного транша МВФ, але при цьому прогрес з необхідними реформами буде частковим.

"Здатність уряду забезпечувати подальші структурні реформи залишається невизначеною. Він не має стійкої більшості в парламенті, а дисципліна в лавах деяких партіях є слабкою", - вважає Fitch.

Агентство також відзначає послаблення фінансового тиску на Україну в 2016 році, хоча і в контексті більш високих реальних процентних ставок і заходів валютного контролю.

"Резерви збільшилися в цьому році, оскільки центральний банк купив іноземну валюту на $1,8 млрд, уряду вдалося здійснити випуски в іноземній валюті на внутрішньому ринку, і має місце деякий приплив капіталу. Однак резерви, як і раніше, на низькому рівні, зовнішня ліквідність є слабкою, а попит на іноземну валюту штовхає гривню вниз", - повідомляється в прес-релізі.

Низький суверенний рейтинг України відображає реструктуризацію в минулому році єврооблігацій країни, а також зберігається ризик затримок з припливом зовнішньої підтримки, яка підкріплює резерви і макроекономічну стабільність. Хоча короткостроковий ризик ще одного суверенного дефолту згладжується необтяжливим графіком погашення до 2019 року, підвищення рейтингу є малоймовірним доти, доки влада країни не демонструватиме на практиці спільне виконання програми МВФ, вважають в Fitch.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В 11 областях і Києві розширено відключення е/е через вихід з ладу обладнання на двох енергооб'єктах - "Укренерго"

Унаслідок нічних ворожих обстрілів Харківщини одна загибла, троє постраждалих - Синєгубов

Сили оборони України відійшли з Урожайного для збереження життів військовослужбовців через інтенсивні обстріли з боку ворога - ОСУВ "Хортиця"

Окупанти обстріляли Білопілля, Дружбу та 19 сіл і селищ у Сумській області, є руйнування - ОК "Північ"

На фронті відбулося близько 150 боїв, ворог концентрує зусилля на покровському та торецькому напрямках

Сили оборони вдарили по двох пунктах управління, засобах ППО, 4-х РЛС і станції РЕБ

Армія РФ завдала по Україні два ракетних і 67 авіаударів

У результаті обстрілів у Херсонській області шестеро поранених

Ворог обстріляв Нікополь, поранено двох людей

Унаслідок обстрілів у Запорізькій області троє поранених, двоє з них - діти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА